Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağlarınızdan Kurtuluş

Yağlarınızdan Kurtuluş

Yağ aldırma, estetik ameliyatına hazır olmak için, kişinin muhakkak plastik estetik uzman cerraha başvurması gerekmektedir. Kulaktan dolma bilgiler bir yana bırakılarak uzmanınıza soracağınız sorular ve ekstra bilgiler ışığında sağlıklı bir operasyon geçirebileceksiniz.

İlk aşama atlatıldıktan sonra, yağ aldırma fiyatını öğrenmiş olacaksınız. Doktorunuzla yaptığınız görüşmeler sonucunda size yapılacak uygulama belirlenmiş olacaktır. Liposuction ameliyat yöntemleri 4 başlığa ayrılmaktadır. Kuru teknik, wet teknik (yaş teknik), superwet teknik ( çok yaş teknik ) tumescent tekniktir. Daha çok superwet tekniği ve tumescent tekniği kullanılmaktadır. Böylece yağ hücreleri daha kolay alınır ve vücut içeresine sıvı ilaçlar verilerek kanama ve ağrıları engellenmiş olur. Yaklaşık 2 3 saat süren işlem de belirlenen bölgelere kesiler atılarak vakum yoluyla çekilir. Daha sonrasında açılan kesiler estetik işlemle kapatılır. İşlem bittiğinde hastaya şişkinliği ve sıvı birikimi engellemek için korse giydirilir. Ameliyat sonrası bu korselerin bir hafta boyunca çıkarılması gerekmektedir. Daha sonra aralıklarla 3 hafta boyunca daha kullanımı uygun olacaktır. liposuction işlemi yapılan bölge ve çevresinde ödem ve morluklar oluşması olağandır. Endişelenmenize gerek yoktur. 2 ile 4 haftalık süreçte kendiliğinden yavaşça azalma ve iyileşme gözükecektir. Oluşacak ağrılar içinse doktorunuzun verdiği ağrı kesicileri kullanarak giderebileceksiniz. İşlem yapılan bölgeye göre iyileşme süreci kısa ve uzun sürebilir. 4 ve 7 haftalık süreçlerde de fazla efor sarf edebilecek hareketlerden, işlerden kaçınılması gerekmektedir. Muhakkak her ameliyat gibi riskleri bulunan bir ameliyattır. Enfeksiyon kapma ve kanama gibi durumlarla karşılaşılabilir. Bu durumları göz önünde bulundurarak sağlıklı bir operasyon için güvenilir bir kuruluşa başvurmanız büyük önem arz etmektedir.

Karar aşamasında yahut yağ aldırmayı düşündüğünüzde dönemde araştırma yapmaya başlayacaksınızdır. Bu anlamda fiyatlarda göz atmak isteyeceksiniz. Yalnız liposuction fiyatları kişiye yapılacak işleme göre, doktora göre hatta şehre, ilçeye, ülkeye göre değişim gösterdiğinden güvendiğiniz en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız önerilmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo