Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırmak Zararlı Bir İşlem Midir ?

Yağ Aldırmak Zararlı Bir İşlem Midir ?

Çağın sorunu olan fazla kilolardan kurtulmak için türlü türlü şeylere başvurulmaktadır. Kimisi diyet yapmayla fazla kilolardan kurtulmaya çalışır, kimisi düzenli spor yaparak ama bu yöntemlerle işlem daha yavaş gerçekleşecektir. Sadece diyetle ya da sadece sporla etkin bir sonuç elde etmek biraz daha uzun bir süreç gerektirecektir. Ama yağ aldırma işlemi ile fazla bölgelerinizdeki yağlarınızı aldırabilirsiniz.

Liposuction işlemi için bir cerrah ile görüşmeniz gerekmektedir. sonuçta bu işlemi gerçekleştirecek olan hekiminizdir. Ama beraber karar verilmesi gereken bir süreçtir. Yağ aldırma işlemi yaptırmak istediğinizde hekiminizle ilk olarak operasyon öncesinde neler yapmanız gerektiği hakkında konuşmalısınız. Liposuction operasyonundan önce yapılması gereken özel bir durum yoktur. Ama yağ aldırma yöntemlerinden hangisi ile yağlarınızı aldırmak istediğinize hekiminizle beraber karar vermeniz faydalı olacaktır. Yağ almada ilk yöntem vakum yardımıyla yapılan yöntemdir. İkinci ise; güç yardımlı olan liposuction metodu yer alacaktır. Üçüncü olarak ise; ultrason desteği ile yapılan yağ alma işlemi söylenebilir. Son olarak ise lazerle yapılan yağ alma metodu sayılabilir. Yağ aldırma yöntemi çene altına, kollara, memelere, boyun kısmına, diz çevresine, karın bölgesi gibi birçok alanda uygulanabilecek bir yöntem olmaktadır. Uygulama esnasında sinirlerinde bulunduğu alanlarda işlem yapılacağı için lokal anestezi verilmesi gerekecektir. Ama genel bir anestezi gereksizdir tabi yapılacak bölge genişse ve lokal anestezinin yetmeyeceği düşünüldüğünde genel anestezi uygulanabilir.

Operasyondan sonra hastalar yaklaşık olarak 4-8 saat arasında hastane de gözlemlendikten sonra evlerine gönderilebilirler. Söylenen sürede ayağa kalkma iyileşmenin daha çabuk gerçekleşmesine imkan sağlayacaktır. her operasyondan sonra enfeksiyon kapma ihtimali oluşmaktadır. bu operasyondan sonra da böyle bir ihtimal vardır ama iyi bakımla böyle bir durum yaşanmadan süreç atlatılabilecektir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo