Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma Yöntemlerinin Riskleri

Yağ Aldırma Yöntemlerinin Riskleri

Yağ aldırma günümüzde uygulanan başarılı zayıflama yöntemlerinden birisidir. Bu sayesinde vücuttaki istenilen bölgelerdeki yağ dokuları emilerek cerrahi bir yöntem uygulanır. Vücutlarındaki bölgelerin görünüşlerinden memnun olmayan kişiler plastik cerrahi uzmanına başvurarak bu tedaviyi uygulatabilmektedirler. Her tıbbi müdahalede olduğu gibi yağ aldırma yönteminin de çeşitli riskleri bulunmaktadır.

Liposuction, bu konuda uzman olmuş cerrahlar tarafından uygulandığında etkili ve zararsız bir zayıflama ve vücut şekillendirme yöntemidir. Ameliyat sırasında ve sonrasında her tıbbi müdahalede olduğu gibi kanamalar ve enfeksiyonlar görülmesi de muhtemeldir. Daha önceden yöntemin uygulandığı bölgenin sıvı ile şişirilmesi tekniği geliştirilmediğinde akciğerlerde tıkanıklık gibi riskler baş gösterebilmekteydi. Ancak teknolojik gelişmelerden nasibini alan yöntem son yıllarda bu tür risklerden oldukça uzaklaşmıştır. Bu risklerden kendinizi koruyabileceğiniz en önemli konu ise cerrahınızı doğru seçmenizdir. Alanında uzman olan cerrahlar sayesinde hiçbir risk olmadan yağ aldırma işlemini kolayca yaptırabilir ve görünümünüze istediğiniz güzelliği katabilirsiniz. Doktorunuzu seçerken dikkat etmemeniz durumunda karşılaşabileceğiniz riskler ise özellikle karın bölgesine yapılan uygulamalarda iç organların zarar görmesidir. Bu tür risklerden korunabilmek için doğru araştırma yaparak en doğru doktoru seçmeniz gerekmektedir. Risklerden bir diğeri ise çok fazla miktarda, örneğin 5 litreye yakın yağ dokusu alımlarında “yağ embolisi” adı verilen durum oluşabilmektedir. Bu durumda mutlaka güvenilir hastane şartlarında operasyon geçirmeniz gerekmektedir.

Uygulama her ne kadar hayati riskler taşıyor olsa da aslında günümüzde çok yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Risklerde uzaklaşmak için doğru zaman ve doğru yeri seçmeniz sağlığınız açısından çok önemlidir. Yöntemin uygulanmasının ardından bazı hastalar, psikolojik olarak rahatlığa kavuşmaları nedeniyle beslenme alışkanlıklarına yine de dikkat etmemeye devam ederler. Bu durumlarda uygulanan bölgede çok fazla yağlanma görülmese bile vücudun diğer bölgelerinde yağlanma olasılığı olmayacağını göstermez. Uygulamanın ardından mutlaka beslenmeye dikkat edilmelidir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo