Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

YAĞ ALDIRMA VE YAĞ ALDIRMA FİYATLARI

YAĞ ALDIRMA VE YAĞ ALDIRMA FİYATLARI

Liposuction Tarihi

İlk olarak 1974 yılında uygulanan yağ aldırma yöntemi, yıllardır geliştirilerek en etkili vücut şekillendirme operasyonu haline getirilmeye çalışılmaktadır. Tek başına bir zayıflama yöntemi değildir. Bu sebeple hangi kişilerde uygulanmasının doğru olduğunu belirlemek ve beklentileri bu doğrultuda şekillendirmek gerekmektedir. Gelinen son noktada, bir kişiden 7-8 kilo yağ alımı gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Fakat kimden ne kadar yağ alımı işlemi yapılacağı, kişiye özel vücut yağ analizi ile mümkündür. Diyet ve egzersiz uygulamalarına rağmen vücudun belirli alanlarında depolanmış yağ hücrelerinin cerrahi bir müdahale ile alınması şeklinde tanımlanabilen yağ aldırma işlemi, en ideal sonuçlar için uygulama sonrasında da sağlıklı beslenme ve haftada 3 gün yapılacak egzersiz programıyla desteklenmelidir.

Liposuction & Yağ Aldırma

Olarak da bilinen uygulama, deri elastikiyeti uygun kişilerde daha başarılı sonuçlar verebilmektedir. Bu sebeple uygulama öncesi uzman bir estetik cerrah ile detaylı olarak görüşmek ve vücut analizi yaptırmak gerekmektedir. Bu sayede yağ aldırma işleminin süresi, yöntemi ve sağlayacağı başarı belirlenebilmektedir. Liposuction fiyatları da kişiye özel belirlendiği için, yapılan bu ön çalışma ile net bir maliyet tablosu da oluşturmak mümkün olmaktadır. Liposuction uygulamalarında genel olarak lokal anestezi yöntemi ile uyuşturma sağlanmaktadır. Gerekli görüldüğü bazı durumlarda genel anestezi ile hasta tamamen uyutularak uygulama yapılmaktadır. Hazırlanan bir karışım kişiye enjekte edilerek; daha az ağrı hissetmesi ve yağ hücrelerinin alımının kolaylaştırılması sağlanmaktadır. Son olarak kanül adı verilen paslanmaz çelik bir parça ile açılan küçük kesilerden yağ alımı başlatılmaktadır.

Liposuction işleminin, cerrahi bir işlem olduğu ve doğru bir merkezde estetik cerrahlar tarafından uygulanması gerektiği unutulmamalıdır. Yağ aldırma fiyatları arasında bulunan farklılıkların, bu etkenler sayesinde ortaya çıktığını da unutmamak gerekmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo