Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yağ Aldırma Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yağ aldırma ve dikkat edilmesi gerekenler

Bilinen adı ile liposuction ameliyatı yağ aldırma ameliyatıdır. İnsan vücudunun bazı bölgelerinde olan yağlar bir süre sonra sinir bozmaya başlamaktadır. Bu sebeple bu yağ aldırma ameliyatları tercih edilmektedir. Tabi ki diğer uygulamalarda olduğu gibi bu yağ aldırma uygulamasında da dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Bu dikkat edilmesi gerekenler incelenmeden önce liposuction ameliyatının ne olduğu bilinmelidir.

Liposuction Ameliyatı

Halk arasında bilinen adıyla yağ aldırma operasyonu diğer ismi ile liposuction, cildin altında biriken fazla yağların enjektör yoluyla veya vakumlama ile alınması olayıdır.  Bu ameliyatta lokal veya genel anestezi uygulanabilir. Ameliyatın tek seansında birden fazla bölgeye liposuction uygulaması yapılabilir. Bu ameliyat 1 ila 3 saat arasında olabilir. Hasta vücudunun bir veya iki bölgesinden yağ aldırmışsa hastanede kalması lüzumlu görülmezken eğer daha fazla bölgeden yağ aldırmışsa 1 veya 2 gün hastanede yatmak zorunda kalabilir. Yapılan ameliyat sonrasında korse takılmalıdır. Bu korse yaklaşık iki ay boyunca kullanılmalıdır. Kullanılacak olan korse ameliyattan bir veya iki gün sonra kullanılmaya başlanmalıdır. Ameliyatta hastanın vücuduna dikiş atılmışsa 5 ila 10 gün arasında bu dikişler alınmalıdır. Ameliyattan sonra vücuttaki şişliklerin inmesi 8 hafta sürebilmektedir. Ameliyat sonrası vücutta oluşan yara izleri ise 2 ila 6 ay arasında iyileşmektedir.

Kişiler Neden Liposuctiona İhtiyaç Duyar?

İnsan vücudunda ergenlik dönemi boyunca yağ hücresi artışı görülmektedir. Ergenlik dönemi sonrası bu yağ hücrelerinin sayısı sabit kalır. Fakat insanlarda kilo artışı devam eder. Bu kilo artışı kişinin yaşam tarzına, beslenme alışkanlıklarına ve benzeri durumlara göre değişmektedir. Artan kilolar ve bölgesel biriken yağlar bir süre sonra kişiyi rahatsız eder. Bu sebeple de kişi liposuction ameliyatına ihtiyaç duyar.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Liposuction ameliyatıolacak kişiler bu işlemi mutlaka estetik bir cerraha yaptırmalıdır. Çünkü bu işlem estetik bir işlemdir. Bunun yanı sıra ameliyat sonrası korse kullanımına dikkat edilmelidir. Ameliyattan sonra dikişler zamanı geldiğinde ilgili kişiye aldırılmalıdır. Hastaya ameliyatta lokal anestezi yapılmışsa hemen eğer genel anestezi yapılmışsa ameliyattan bir saat sonra hasta yürütülmelidir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo