Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma Uygulamaları Zehir Mi Yoksa Panzehir Mi?

Yağ Aldırma Uygulamaları Zehir Mi Yoksa Panzehir Mi?

Klasik tabiriyle, vücuda sokulan veya dıştan müdahale ile vücuttan yağ aldırma işlemi olarak tanımlayabileceğimiz liposuction, zannedildiği gibi sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da birçok faydaya sahiptir.

Öncelikli olarak, hastanın eritemediği yağ dokularının atılmasını ve yok edilmesini sağlayan bu uygulamalar sayesinde metabolizmanın hızında olumlu bir artış sağlanarak genel kilo kaybına zemin hazırlanabilir. Bazı uygulama alanlarında, atılan yağ vücudun eksik bölgelerine yedirilebilir ve kişinin vücut estetiği konusunda destekleyici rol oynayabilmektedir. Bunun dışında, hastaların vücut esnekliklerini kazanmasına yardımcı olmakta ve çok daha aktif, enerjik ve öz güvene sahip insanlar ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca yapılan son araştırmalar sayesinde, liposuction uygulamalarının uzun dönemde kalp krizi riskini azaltmada olumlu bir rol üstlendiği ortaya çıkmıştır. Ayrıca aşağıya doğru çekilen yağ aldırma fiyatları ile bu avantajları eskisine oranla çok daha makul fiyatlara yaptırabilecek ve ekonomik açıdan uzun vadede çok fazla kara geçecektir.

Çoğu tıbbi uygulama gibi, yağ aldırma operasyonları da bazı risklere açık olabilir. Bunların en önemlileri ise gerekli hijyen şartlarının sağlanmadığı durumlarda ortaya çıkabilen enfeksiyon kapma riskidir. Ancak kabul edilebilir ki, bu risk operasyonun kendisinden değil, çevresel şartlardan doğan bir risktir. Operasyon sonrasında oluşabilecek şişlik ve morluk gibi belirtiler tamamen doğal sonuçlardır ve geçicidirler. Zaten gelişen teknikler sayesinde bu tip durumlarında hızla ortadan kalktığını görmekteyiz.

Liposuction uygulamalarının kendi içinde çok az riske sahip uygulamalar olduğunu açıkladık. Burada başka bir riskten bahsedilmek istenirse, hastaların liposuction uygulamalarından ne bekledikleri önemlidir. Liposuction, kilo kaybettiren bir uygulama değildir! Egzersiz ve diyet gibi uygulamaların yok edemediği yağ bloklarını yok ederek vücudun estetik görünüme ulaşmasını sağlayan bir uygulamadır. Yan etkiler ile kilo kaybına yardımcı olsa da tek başına geçerli bir çözüm değildir. Yani, hasta bu uygulamayı yaptıktan sonra düzenli spor yapmaz ve diyet uygulamasına başlamaz ise uygulamanın hiçbir faydasını görmeyecektir.

Liposuction fiyatları konusunda yaşanan olumlu gelişmeler sayesinde ve biraz dikkat ile çok az risk içeren bu operasyonlardan faydalanabilir ve hem estetik hem de sağlıklı bir hayata merhaba diyebilirsiniz.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo