Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma Uygulaması Sonrasında Neler Yapılır?

Yağ Aldırma Uygulaması Sonrasında Neler Yapılır?

Yağ aldırma ve sonrası

Günümüzde liposuction olarak bilinen yağ aldırma ameliyatı, ameliyat öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken kurallar içerir. Bu kurallara girmeden önce liposuction ameliyatına insanların neden ihtiyaç duyduğu konusuna değinmek gerekirse; insanların görünüş bozuklukları ilk sebep olarak gösterilebilir. Görünüş bozukluğundan kast edilen ise vücutta biriken fazla yağlardır. Bu yağlar yağ hücreleri sayesinde oluşuyor gibi görünse de sebep yağ hücreleri değildir. İnsan vücudundaki yağ hücreleri ergenlik dönemine kadar artış gösterir. Ergenlik dönemi sonrasında yağ hücrelerinin sayısı sabit kalsa da kilo artışı görülmektedir. Bu görülen kilo artışının asıl sebepleri incelendiğinde; tembellik, beslenme alışkanlığının iyi olmayışı, stresli yaşam tarzı örnek olarak verilebilir. Bu gibi durumlarda oluşan fazla kilolar ya da bölgesel olarak deri altında toplanan yağlar liposuction ameliyatı ile ortadan kaldırılabilir.

Yağ Aldırma Uygulaması Nedir?

Vücutta oluşan bölgesel yağların vakumlanarak veya enjeksiyon yardımı ile vücuttan uzaklaştırılması işlemine liposuction diğer adı ile yağ aldırma ameliyatı denilir. Bu ameliyat hastaya lokal veya genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Kişi lokal anesteziye maruz kaldı ise ameliyattan hemen sonra yürütülmelidir. Eğer kişi genel anesteziye maruz kaldı ise ameliyattan bir saat sonra yürütülmelidir. Yapılan bu yürütme işlemi hastanın emboli atmasını önleme amaçlıdır.

Kişi Ameliyat Sonrası Ne Yapmalı?

Hemen hemen her ameliyatta hastanın ameliyat öncesi ve sonrasında yapması gereken bir takım kurallar bulunmaktadır. Bu yağ aldırma uygulaması sonrasında hasta doktor tarafından verilen korseyi banyo dışında çıkarmamalıdır. Bu işlem ilk birkaç hafta uygulanmalıdır. Doktor önerdiği müddetçe ameliyat sonrasında fizik tedaviye gidilmelidir. Doktor eğer masaj önerisinde bulundu ise buda yapılmalıdır. Hastanın vücudundan ok miktarda yağ alındığı zaman ameliyat sonrasında baş dönmeleri görülebilir. Bu gibi durumlarda hasta bol sıvı tüketmelidir. Aynı zamanda hasta beslenmesine de dikkat etmelidir. Liposuction sonrasında doktor önermediği sürece ilaç kullanılmamalıdır. Ameliyat sonrasında vücutta şişlikler ve ödem oluşabilir. Bu durum doktorlar tarafından normal karşılanmaktadır. Hasta ameliyat sonrasında yapılan işlemden memnun kalmak için doktorunun tavsiyelerine uymalı ve doktora kendi ile alakalı bilgileri doğru ve eksiksiz söylemelidir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo