Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma Operasyonu Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yağ Aldırma Operasyonu Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kilosu aşırı olan her birey istediği zaman, maddi durumu uygun olsa dahi yağ aldırma (liposuction) ameliyatı için masaya yatırılmamaktadır. Kilosu fazla olan bir kişinin önce bazı testlerden geçirilmesi gerekmektedir. Bunu da en iyi yapacak kişi bu konuda uzman bir doktor, doçent veya profesördür.

Her kilolu insana obez veya vücudunda aşırı yağlanma var teşhisi konulmamaktadır. Bu nedenle bazı liposuction ameliyatına karar veren hastalar sonrasında hayal kırıklığına uğrayabilmektedir. Bir kişinin sadece aşırı yağlanmaya maruz kalması da liposuction operasyonuna hak kazanmasına yetmemektedir. Bu ameliyatın gerçekleştirilmesi için 18 yaş ve üstü olmak, ciddi bir sağlık problemi taşımamak, cildin esnek yapısının yağ aldırmaya uygun olması gerekmektedir. Bütün testlerden olumlu bir şekilde geçen ve gerekli fiziksel özelliklere sahip bireyler liposuction ameliyatına hazır sayılmaktadır. Liposuction ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gereken bir diğer maddeyse operasyonu gerçekleştirecek doktordur. Alanında isim yapmış, hakkında şikâyet bulunmayan, gerekirse ödül sahibi bir doktor, ameliyat masasına yatarken hastanın içinin de rahatlamasına vesile olmaktadır. Sonuç olarak her ameliyatta olduğu gibi liposuction ameliyatında da bütün hastalar kendisinin güvenli ellerde olduğunu bilmek istemektedir. Başka bir dikkat edilecek taraf da ameliyatın gerçekleştirileceği hastane ve fiyattır. Ameliyat esnasında, acil bir durum olduğunda gerçekten gerekli müdahalenin yapılabileceğinden mekâna bakılarak emin olunması hastanın hayatı açısından büyük önem arz etmektedir. Gerekli tıbbi teçhizatın söz konusu ameliyathanede bulunmaması durumunda kesinlikle hastanın o ameliyatı gerçekleştirmemesi gerekmektedir. Fiyat konusundan da bakıldığında iyi bir araştırma yapılması her zaman alınacak risklerin en aza indirilmesinde yardımcı olmaktadır. Liposuction fiyatları çok yüksek ve aynı zamanda çok değişkendir. Bunun için eleme yoluyla kalan birkaç seçeneği birbiriyle kıyaslayarak en doğru sonuca ulaşmak daha kolaydır.

Her şeyden önce yağ aldırma fiyatları arasında tabiri yerindeyse uçurum sayılacak farklar varsa bu durumda tanıdık tavsiyesi veya medya araştırmasına ağırlık verilmesi en iyi yol olmaktadır.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo