Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma Operasyonu Nedir ?

Yağ Aldırma Operasyonu Nedir ?

Yağ aldırma işlemi vücuttaki belirli bölgelerde biriken ve bu nedenle kişide hem fiziksel hem de psikolojik rahatsızlık yaratan yağların operasyonla alınması olarak kısaca özetlenebilir. Kilolu olmasa bile daha çok karın, basen ve kalça bölgelerinde biriken yağların estetik görünümlerini bozduğunu düşünen kişilerce başvurulan bir yöntemdir.  Ancak bacaklarda, uyluklarda, göğüs ve gıdı bölgesinde de uygulanabilen bu yöntem, uzun süreli ve kalıcı sonuçlarıyla diyet ve spor gibi zaman alıcı birçok yöntemden daha çok tercih edilmektedir.

Günümüzde kadınlar kadar erkekler tarafından da ilgi gören yağ aldırma işlemi ilerleyen teknolojilerle birlikte şırıngayla yağ çekmeden lazere kadar birçok farklı yöntemle uygulanmaya başlamıştır. Bu yöntemler, hem hastanın bedensel gerçeklerine, hem alınacak yağ oranına hem de uzmanın tercihine göre değişebilmektedir. Hangi yöntem tercih ediliyor olursa olsun mutlaka deneyimli,profesyonel bir uzman kadro tarafından yeterli donanıma sahip bir merkezde gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Unutulmaması gereken en önemli noktalardan biri de fazla yağ alımının vücut için yarar değil zarar getireceğidir. Yağ alma ameliyatlarının en önde gelen hedefi kilo azaltımı değil vücuttaki şekil bozukluklarının giderilmesi olmalıdır. Bunun yanı sıra zaten sarkık olan bir bölgede yağ aldırma işlemi düzensiz çökmelere neden olacağından ya tercih edilmemeli ya da estetik hedefli artı bir işlemle birlikte gerçekleştirilmelidir. Bu nedenlerle operasyonu gerçekleştirecek uzmanla doğru bir planlama yaparak, operasyon sonrası elde edilecek sonuçlar konusunda da net bir anlaşmaya varılmalıdır. Böylece hem sağlığın korunması hem de bedensel gerçeklere bağlı olarak elde edilebilecek en iyi görüntünün saptanması sağlanabilmektedir.

Yağ aldırma işlemi sonrası birkaç gün içinde normal hayata dönülebilmektedir. Uygulamanın sonuçları operasyon sonrası hemen değil, birkaç hafta sonra tam olarak alınabilmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo