Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma Operasyonu Hakkında Ne Varsa

Yağ Aldırma Operasyonu Hakkında Ne Varsa

Yağ aldırma işlemi özellikle fazla yağ biriken bölgelerde estetik görünümde bozulmaların oluşmasına neden olduğu durumlarda çok sık olarak tercih edilmektedir. Yağ aldırma işlemi tam olarak bir cerrahi operasyondur ve anestezi gerektirmektedir. Yapılacak bölgenin genişliği ve alanına göre anestezi şekli seçilmek zorundadır. En çok tercih edilen yağ aldırma bölgeleri; karın bölgesi, kalçalar, bacaklar, kollar, yüz olmaktadır. Bu uygulama bir zayıflama yöntemi değildir. Bu yöntem vücutta deformite bir görünüme neden olan fazla yağ dokusunun ortadan kaldırılması ve vücuttan uzaklaştırılmasını sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Bu cerrahi girişimin uygulanabilmesi için 18 yaşının doldurulmuş olması gerekmektedir.

Cerrahi olarak uygulanan girişim ile cilt dokusunun altında oluşan ve artık kalıcılaşan fazla yağ dokuların özel aletlerle vücuttan uzaklaştırılması amaçlanmaktadır. Bu işlem sonrası uyulması gereken belli başlı kuralları vardır her cerrahi işlemden sonra olacağı gibi. İlk olarak operasyondan sonra eğer genel anestezi ile yağ aldırma işlemi yapılmışsa 4 ile 8 saat arası hekimin istemi doğrultusunda gözetim altında olmak gerekecektir. Daha sonrasında ise eve gittiğinizde ağır egzersizler ve cinsel ilişkiye 3 ile 4 hafta arasında gene hekiminizin uygun gördüğü süre kadar girilmemesi de doğru olacaktır. Bunun yanı sıra 3 ile 4 hafta arasında hekimin önerisi doğrultusunda korse takılması gerekilecektir. Korsenin takılmasındaki amaç oluşabilecek şişlikleri daha kısa sürede düzeltilmesinin sağlanmasıdır. Tüm bunlar hekiminizin istemi doğrultusunda şekillenecek durumlardır. Hekiminizin önerilerine ve uyarılarını dikkate almanız hekiminizin uygulayacağı yağ alma işleminin tam bir verimle sonuç vermesine yardımcı olacaktır.

Yağ aldırma işleminde kolay bir uygulama olarak görülse de her uygulama da riskler vardır. Bu işlemde cerrahi bir işlem olduğundan enfeksiyon gibi kötü durumlar gerçekleşebilir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo