Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma Operasyonu

Yağ Aldırma Operasyonu

Yağ aldırma işlemleri özellikle bayanların çok sık tercih ettiği ve fazla yağların biriktiği ve çirkin bir görüntüye neden olduğu durumlarda çok sık tercih edilen bir yöntem olmuştur. Özellikle kadınlar çok fazla tercih etmektedir dedik ama erkeklerde çok sık başvurur olmuştur. En çok yapılan bölgeler nereleridir derseniz bu bölgeler daha çok karın çevresi ve kalça olarak ifade edebiliriz. Özellikle bayanların karın bölgesinde oluşan yağdan simitlerinden kurutulmak istemeleri sonucunda denemedikleri yol kalmamıştır demek yalan olmaz. Hepimiz bir yol ve yöntem arayışı içerisinde olmuşuzdur. Fakat bir türlü o yağlardan tam manasıyla kurtulma imkânımız olamamıştır. İşte bu durumlarda sık olarak başvurulan ve tercih edilen yöntem yağ aldırma yani liposuction operasyonu olacaktır.

Bu operasyon öncesinde hekiminizle detaylı olarak konuşmanız ve hangi yöntem ile operasyonun gerçekleşmesini istediğinize karar vermelisiniz. Bu kararı hekiminiz ile iletişim kurarak alacaksınızdır. Yağ aldırma Operasyonuna engel bir durumunuz yoksa bölgenin genişliğine ve operasyonun süreceği süreye göre anestezi şekli de belirlenir ve daha sonra operasyon gerçekleşir. Operasyonlarda çok nadir genel anestezi tercih edilir. Daha çok lokal anestezi ile işlemler gerçekleştirilir. İşlemden sonra ise cerrahınızın istemi doğrultusunda 3-4 saat arasında bir gözlem süresi olur ve daha sonra evinize gönderilirsiniz. Evinizde ise özellikle operasyon bölgenizin temizliği ve bakımına özen göstermeniz sizlerden beklenen en önemli şeylerdendir. Bunun yanı sıra 3-4 hafta korse takmanız gerekir ki opere edilen bölgenizde oluşabilecek şişlikler çok kısa sürede düzene girsin. Bunun yanı sıra 3-4 hafta ağır işlerden ve hareketlerden de geri durulması da gerekecektir.

Yağ aldırma işlemi çok komplike bir işlem gibi algılanır ama aslında çok kolay ve hekimin tavsiyelerine uyulursa çok çabuk iyileşme gösteren bir süreçtir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo