Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma Operasyonları

Yağ Aldırma Operasyonları

Yağ Aldırma Operasyonu ve Daha Fazlası

Yağ aldırma,  vücudun herhangi bir bölgesinde, hoş olmayan şekilde birikmiş yağ tabakalarının vakum yöntemi ile azaltılması işlemidir.  Beden estetiğinin bozulmasına sebep olan fazla yağların yok edilmesi vücudun şekillenmesi ve daha diri görünmesini sağlamaktadır.  Uygun hastalarda bir hastadan tek seferde 7-9 kilo yağ alınması mümkündür. Bilinenin aksine yağ aldırma ameliyatı bir zayıflama yöntemi değil; yalnızca diyetle erimeyen yağların yok edilmesi işlemidir. Yani bir kişi diyet yapar, kilo verir ve sonra sarkmayla beraber bazı yağlı bölgeler erimez. Liposuction bu noktada kişiye büyük fayda sağlamaktadır. Ek olarak  hastadan örneğin 8 kilo yağ alınması, kişinin vücut estetiğini mükemmel bir görüntüye kavuşturmaz. Ancak yağ alınan bölgede tekrar yağ oluşum riski azalır.

Yağ Aldırma Hangi Bölgelerde Yapılır

Yağ aldırma işlemleri en çok şu bölgelerde yapılmaktadır: Karın ve bel çevresi, kalçalar, dizlerin birbirlerine bakan yüzleri, boyun üst kol memedir. Yağ aldırma operasyonları genellikle lokal anestezi altında uygulanmaktadır.  Önce operasyona alınacak yağ birikintilerinin olduğu yerler hastanın göreceği şekilde çizilir.  Yağların parçalanması ve ağrıların en aza indirmesi için özel bir karışım enjekte edilir.

Yağ Aldırma Operasyonundan Sonra

Operasyondan yaklaşık 6 saat sonra hafif ağrılar ve küçük morluklar olabilir. Bu durum basit ağrı kesicilerle rahatlıkla giderilebilir.   Morlukların tamamen geçmesi ortalama 4 haftayı bulacaktır.   Operasyon sonrası 3. Gün yapılan bandajlar açıldığında hastaya korse giymesi önerilir. Liposuction için özel korse ortalama 5 hafta süreyle kullanılır. Liposuction ameliyatı sonrası şişlikler ve ödem en geç 6 ay içerisinde tamamen yok olur. Ameliyat sonrası yağlı bölgelerde meydana gelen incelme 3. aydan itibaren tamamen fark edilmektedir. Hastanın operasyondan sonra dikkat etmesi gereken nokta ağır egzersizlerden ve güneşten kaçınması gerektiğidir. Yağ aldırma fiyatları yapılan işlemlerin özelliği doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Liposuction fiyatları için net bir tutar söylemek doğru olmayacaktır; çünkü operasyon yapılan bölgenin büyüklüğü belirleyicidir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo