Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma Önemli Bir Husus

Yağ Aldırma Önemli Bir Husus

Günümüzde Düzensiz Yaşam ve Yağ Aldırma

Günümüzde düzensiz yaşam, sıkıntı, stres dengesiz beslenme vs. gibi her şey fazla kilolara yol açmaktadır ve yağlanma problemleri ile insanlar başa çıkamaz hale gelmiştir. Öncelikle tam olarak bir tanım yapmak gerekirse yağ aldırma diye bilinen ameliyat kolay bir operasyondur ve bölgesel olarak fazla birikmiş yağların vakumla alma işlemidir. Dünyada ise liposuction olarak bilinen terim aynı şekilde yağ aldırmak vakumla yağ alma şeklinde tanımlanmaktadır.

Yağ Aldırmada Gelişmeler

Son zamanlarda geliştirilen ve bilinen en iyi yöntemdir hiçbir sıkıntı olmadan bölgesel incelme için yapılabilecek en iyi uygulamadır denebilir. Ancak kesinlikle etkili bir zayıflama yöntemi olduğu söylenemez ikisinin karıştırılmaması gerekir. Vücudun herhangi bir bölgesinde aşırı yağlanma olduğunda yağ fazlalığını ortadan kaldırmak yağ oranını azaltmak için kullanılır. Yağ oranını düşürmek fazla yağlardan kurtulmak amacıyla yapılan yağ alma ameliyatları kesinlikle zayıflamak için kullanılmaz. Bu uygulamalar kolaydır sadece belirli kurallar içerisinde hareket etmek yeterlidir. Bu yöntemler sadece bölgesel incelme vücut şekillendirmesi için kullanılabilmektedir. Operasyonda ne kadar yağ alınacağı, kaç bölgeye uygulanacağı, hastanın kilosuna yaşına ve anestezi şekillerine göre yağ aldırma fiyatları değişkenlik göstermektedir tedavi niteliklerine göre doktorunuzdan fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yağ Aldırma Uygulamaları ve Sonrası

Bu yağ alma uygulamaları ile bir kişinin ameliyattan sonra zayıflamış olması 5-10 kg vermiş olması ihtimali yoktur öyle bir şey yapılsa bile yağ alınarak aşırı hasar verilir ve risk artar bu sebeple bu ameliyatlar zayıflamak için kullanılmamaktadır. Ayrıca merak ettiğiniz diğer bir husus olan lipsuction fiyatları yağ alma ameliyatının niteliklerine göre değişmektedir. Uygulama süreleri ise yapılacak olan bölgeye ne kadar yağ alınacağına göre değişmektedir 45 dakika ile 3-4 saat sürebilmektedir bazı durumlarda bu süre daha da uzayabilmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo