Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma Öncesi ve Sonrası

Yağ Aldırma Öncesi ve Sonrası

Bilinen en etkili ve kısa sürede kilo verme yolu yağ aldırma ameliyatı olmaktır. Bu uygulama ile 1-3 saat gibi bir sürede hem yüksek miktardaki kilolardan kurtulmanız hem de vücudunuzu uygun bir şekle sokmanız mümkün. Egzersizler ya da diyetlerle aylarca uğraşarak elde edebileceğiniz sonuçlara kısa sürede ulaşmanızı sağlar. Üstelik diyetlerin kesin bir sonuç vereceğinin garantisi de yoktur. Dolayısıyla kısa sürede etkin bir sonuca ulaşmak, kilo vermek ve vücudunuzun şeklini düzeltmek için başvurabileceğiniz en garantili yol estetik cerrahinin sağladığı olanağı kullanmak olacaktır.

Ameliyat öncesi cerrahınızla fikir teatisinde bulunmanız ve tavsiyelerini dinlemeniz yerinde olacaktır.Doktorunuz vücudunuzun durumu ve beklentilerinize uygun bir şekilde ameliyatı planlayacaktır. Ayrıca yine doktorunuz tarafından verilebilecek olan ameliyat öncesi tavsiyelere uymanız gerekir. Bu tavsiyeler aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durma şeklinde olabilir. Veya genel anestezi uygulanmasını gerektirecek operasyonlar öncesi narkozun etkisini çabuklaştırmak ve ameliyat sonrası uyanmayı kolaylaştırmak gibi nefes egzersizleri gibi konularda da tavsiye alabilirsiniz. Ayrıca kullanıyorsanız sigarayı bırakmanız ameliyat sürecini kolaylaştırır. Verebileceğiniz kiloları ameliyat öncesi diyetle vermeniz ise ameliyat sonucunun daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Bu tip tavsiyeler gelirse uygulamanız yerinde bir davranış şeklidir. Dikkat gerektiren diğer bir nokta,  yağ aldırma ameliyatı kısa sürede biteceği ve büyük bir ihtimalle 3-4 saat içinde evinize dönmeniz gerekeceğinden yanınızda bir refakatçi bulundurmaktır.

Ameliyat normal şartlarda 1-3 saat gibi bir süre içinde tamamlanacaktır. Duruma göre, emilen yağ miktarı ya da uygulama yapılan bölgelerin sayısına göre daha kısa ya da daha uzun da sürebilir ama bu nadir rastlanan bir durumdur. Yağ aldırma işlemi sonunda 4 saat içinde evinize dönebileceksiniz. Kısa bir süre antibiyotik kullanmanız ve 3-4 haftalık bir süre korse kullanmanız gerekecektir. Bunlar dışında yapmanız gereken bir işlem yoktur. Çok özel durumlar haricinde yan etkisi olmayan bir operasyondur, çoğu kişinin hastanede kalmasını gerektirmez ve kısa süre içerisinde günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo