Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

YAĞ ALDIRMA NEDİR?

YAĞ ALDIRMA NEDİR?

Sağlık ve Yağlar

Sağlık bir yaşamın kaynağını, doğru beslenme ve düzenli egzersiz yapmak, şeklinde tanımlamak mümkündür. Fakat kişiler bazı durumlarda, ne kadar egzersiz yaparlarsa yapsınlar, bölgesel sorunlarından tamamen kurtulamamaktadırlar. Bu sorunların kalıcı olarak kendilerini gösterme sebepleri ise, birikmiş ve sertleşmiş yap dokusu olmaktadır. Cerrahi bir müdahale ile vakumlanarak yağ dokusunun dışarı alınmasına, yağ aldırma operasyonu denilmektedir. Bu uygulamanın başarı gösterebilmesi için, kişisel olarak bu işleme uygunluk(deri yapısı, kilo ve yaş gibi etmenler) ve yağ aldırma işlemini uygulamak için seçilen uzman önemli olmaktadır.

Yağ Aldırma (Liposuction) Uygulanacak Kişiler

Yağ aldırma yani diğer adıyla liposuction uygulamalarından önce kişiler, bazı damar yolu ilaçlarıyla sakinleştirilmektedirler. Ardından çalışılacak bölge ya da bölgeler lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. Akabinde yağ alımı yapılacak bölge çizilerek uygulama alanı sınırlandırılır ve içinde karışım ilaçlar olan bir sıvı enjekte edilmektedir. Bu işlem sonrasında kişi yağ alımına başlamak için hazır olmaktadır ve metal kanül adı verilen aletle, yağların dışarı alınması sağlanmaktadır. Bazı kişiler lokal anestezi ile liposuction yaptıramamaktadırlar. Bu gibi durumlarda, genel anestezi ya da sedasyon anestezi kullanılmaktadır. Yağ alımı için açılan kesiler çok küçüktür ve estetik olarak dikilmektedir. Bu sebeple ağrı, morluk ve şişlik gibi semptomlar çok fazla görülmemektedir. Hafif ağrı kesiciler verilerek kişinin dinlenmesi ve kendini zorlayacak hareketlerden kaçınması gerekmektedir. Fakat sarkma ve ödem gibi sorunlara tedbir olarak, 4-6 hafta arası korse giymeleri gerekmektedir.

Yağ Aldırma (Liposuction) fiyatları

Yağ aldırma fiyatları, hastanın sorununun şiddetine bağlı olarak uygulanacak yağ alımı işleminin türüne kadar, birçok etken sebebiyle değişiklikler göstermektedir.  Bu açıdan bakıldığında, tek bir rakam üzerinden fiyat bilgisi verilmesi yanıltıcı olmaktadır. Liposuction fiyatlarını değiştirebilen bir diğer önemli etkenin de, uygulamayı yapacak estetik cerrahın, uzmanlık bilgisi olduğunu unutmamak gerekmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo