Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma Nedir?

Yağ Aldırma Nedir?

Yağ aldırma, diğer adı liposuctiondur. İnsan vücudunda yağ hücresi artışı görülürken ilerleyen zamanlarda yağ hücresi artışı sayısı sabit kalır hacim artar, bu kilo arışına neden olur. Kişinin yaşam tarzı, beslenme düzeni, egzersiz ve spor yapması fazla kiloların önlenmesine ya da verilmesine neden olmaktadır. Fakat inatçı yağ hücreleriyle hala baş edilemiyor olabilir.

Yağ aldırma, vücudun belli bölgelerinden fazla yağları alarak, vücudu sekilendirir ve inceltir. Cildin altındaki fazla yağ birikimlerini farklı yöntemlerle emilmesi yöntemidir. Bu yöntemle fazla yağlardan rahat, güvenli ve sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz. En iyi yöntem diye bir şey yoktur. Kişiye uygun yöntem vardır. Kişinin cilt yapısı, kilosu ve yağ miktarına göre yönteme karar verilir. Yağ aldırma işlemi günübirlik bir işlemdir. Hasta 2. günden itibaren işine geri dönebilir. İşlem esnasında hemen hemen hiç kanama görülmez. İşlem yapılan bölgedeki yağlar tekrar oluşmaz. Yağlanan bölgedeki fazla yağların giderilmesi için tek seans yeterlidir. Kullanılan yönteme göre uygulanan bölgedeki yağlar vücuttan dışarı çıkarılmaz. Vücudun içinde bırakılır ve vücut tarafından emilir. Morluk, şişlik ve kızarma gibi etkiler değişmektedir. İşlem sonrasında açılan kesikler birkaç dikişle kapatılır ve dikiş izi belli olmaz.

Ameliyattan sonra kilo alımı olursa vücudun genelinde bir yağ birikimi oluşmaktadır. Yağ aldırma işlemi yapılan bölgelerde yeniden eskisi gibi bir birikim beklenmez. Bu nedenle işlem sonrası sonuçlar kesinlikle kalıcıdır. Yapılan işlemden sonra ağrı az olur ve bu ağrılar, ağrı kesiciler tarafından giderilmektedir. Yağ aldırma işlemi kesin ve kalıcı bir çözümdür. Çünkü vücuttaki yağ hücrelerinin çoğalma özelliği yoktur. Bu yüzden yağlar alındıktan sonra tekrar yağ birikimi olmaz. Kilolarınızdan kurtulmanız için yağ aldırma yöntemi acısı az olan bu yöntem sağlıklı, rahat, güvenli, kesin ve kalıcı bir yöntemdir.

 

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo