Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma Uygulaması Kimlere Yapılır?

Yağ Aldırma Uygulaması Kimlere Yapılır?

Kimler yağ aldırma yaptırabilir?

Bilinen adı ile yağ aldırma operasyonu diğer adı ile liposuction kişileri vücutlarındaki fazla yağlardan kurtarma ameliyatıdır. Ameliyat bilinenin aksine zayıflatma ameliyatı değil vücuttaki fazlalıkların alınarak vücudun yeniden şekillendirilmesi ameliyatıdır.

Yağ Aldırma Uygulaması Nedir?

Yağ aldırma uygulaması insan vücudunda biriken yağların bölgesel olarak enjeksiyon yöntemi ile veya vakumlama yöntemi ile alınmasıdır. Bu işlem hastaya lokal anestezi veya genel anestezi yapılarak uygulanabilir. Fakat ameliyatta uygulanan bu anestezi yöntemlerine göre hastanın ameliyat sonrasında yapması gerekenler bulunmaktadır. Eğer hastaya ameliyat esnasında lokal anestezi uygulandı ise hasta ameliyat sonrasında hemen yürütülmelidir. Fakat hastaya lokal anestezi değil de genel anestezi uygulandı ise hasta ameliyattan bir saat sonra yürütülmelidir. Bu işlem hastanın emboli atmasına karşı alınan bir önlemdir. Hasta ameliyattan sonra korse kullanmalıdır. Kullanılan korse ameliyattan sonra bir ay banyo dışında çıkarılmamalıdır.

Yağ Aldırma Uygulaması Yapılabilecek Kişiler

Öncelikle yağ aldırma ameliyatı estetik bir cerrah tarafından yapılmalıdır. Çünkü yapılan bu işlem estetik bir işlemdir. Bu işlemin öncesinde hasta doktora kendi ile alakalı tüm bilgileri vermelidir. Aksi takdirde verilen eksik veya yanlış bilgi ameliyatta ve sonrasında sorun çıkarabilmektedir. Doktorlar yağ aldırma ameliyatından önce hastalarına diyet programlarını önermektedirler. Diyet ile verilemeyen fazla kilolarla ise doktorlar liposuction ameliyatı ile başa çıkmaktadırlar. Yapılan bu ameliyat yeni doğum yapmış olan bayanlara uygulanmamaktadır. Bunun yanı sıra hamile bayanlara da uygulanmayan bir yöntemdir. Bunun dışında tüm herkese uygulanabilmektedir. Fakat eğer ameliyat yapılacak olan kişi kalp hastası, diyabet hastası ve benzeri bir hasta ise çeşitli testler yapılarak kişi ameliyat edilmelidir. Ameliyatta herhangi bir yaş sınırı olmamasına rağmen yaşı ilerleyen kişilerde deri elastikiyetinin kaybolmasından dolayı bu kişilere liposuction uygulanmamaktadır. Bu durumda yağ aldırma uygulaması yapılacak kişiler için gerekli testler yapılmalı ve bu test sonuçları dikkate alınarak kişi ameliyat edilmelidir. Bu ameliyatta bilinmesi gereken en önemli nokta ise kişinin ameliyattan sonrada kilo alabileceğidir. Bu sebeple ameliyat sonrasında hasta beslenme alışkanlığına ve yaşam tarzına, diyetine dikkat etmelidir. Aksi takdirde alınıp verilen kilolar ameliyatın başarılı bir sonuca ulaşmasını engelleyecektir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo