Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma İşlemlerinin Fiyatları

Yağ Aldırma İşlemlerinin Fiyatları

Yağ aldırma işlemleri, eskisine oranla çok daha fazla yaygınlaşmış ve bu uygulamaların sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da faydalarının görülmesi ile birçok hasta tarafından kabul görmüştür.

Ayrıca teknik anlamda ki gelişmeler ve uygulama maddelerinin yaygınlaşması ve kolayca bulunması sayesinde, liposuction fiyatları oldukça aşağı seviyelere doğru çekilmiştir.

Yine de, uygulamayı yaptırmak isteyen hastaların fiyat beklentisi birçok etmene bağlı olarak değişmektedir. Yağ aldırma işlemleri estetik operasyon kapsamına girdiği için, son gelen düzenlemeler ile tamamen sosyal güvenlik kapsamından çıkartılmıştır. Yani bu tip işlemi yaptırmak isteyen bir hasta, operasyon ve tedavi sürecinde ki harcamaları kendi cebinden karşılamak zorundadır. Klasik uygulamalarda, nadiren de olsa tedavi amaçlı tanısı konmuş ve tedavi ücreti devlet tarafından karşılanmıştır ancak dediğimiz gibi, böyle bir uygulama çok çok nadirdir.

Sigorta konusu dışında, hastanın üzerinde yapılacak uygulama çeşidi de uygulama fiyatları üzerinde etkilidir. Bilindiği üzere, cerrahi operasyon kapsamına giren klasik liposuction uygulaması kendi içinde 3 kısma ayrılır. Bu 3 kısım da farklı fiyatlandırmalara tabidir. Bunun dışında, lazer lipoliz ve soğuk lipoliz uygulamaları da farklı ücretlere sahiptir. Ayrıca kaç bölgede uygulama yapılacağı ve çıkarılacak yağ miktarı da ücret konusunda değişimlere neden olmaktadır.

Bütün bunların dışında kalan, operasyonun uygulanacağı şehre olan mesafeniz, operasyonu uygulayacak doktor ve hastane, işlem sonrası ek tedaviye ihtiyaç olup olmadığı ve destekleyici ürünler gibi birçok yan etmen de ücret konusunda etkilidir.

Takdir edilmelidir ki bu alanda kullanılan cihazlar oldukça pahalıya üretilmekte ve satılmaktadır. Bundan dolayı tedavinin oldukça cüzi miktarlarda olması beklenmemelidir. Uygun piyasa araştırmasının yapılmasından sonra kafanızda aşağı yukarı bir ücret belirecektir. Ancak burada söylenmesi gereken ve size yardımcı olabilecek bilgi; taban fiyatın 3.500 liradan başladığı ve yukarıda sayılan etmenlere göre yukarı çıkabileceğidir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo