Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma İşlemine Dair Herşey

Yağ Aldırma İşlemine Dair Herşey

Ülkemizde ve dünya da her yerde çağın sorunu olarak belirtilen fazla kilo ve yağlanma sorununa herkesin farklı bir çözümü vardır. Bazı kesim insanlar spor ve diyetle kısa süre de yağ oluşan bölgelerinden kurtulduklarını ifade ederken kimi kesim ise yağlanma oluşan bölgelerin çoğunun spor ve diyetle öyle kısa sürede yok edilemediğini belirtiyor. İki kesim de kendinin söylediğini belirtseler de aslında gerçek olan kişiden kişiye yağlı bölge ile baş etmenin değişiklik göstermesidir. Kimi insanlar gerçekten yağlı bölgeleri ile diyet ve spor ile vedalaşabilirken kimileri ne kadar çaba sarf etse de bunu başaramayabiliyor.

Bölgesel yağlanmasından şikâyet edip bir türlü çare bulamayan kişilerin son çaresi ise liposuction olmaktadır. Bu işlem ile kişilerin karın bölgelerindeki, çene altlarındaki, boyun kısımlarındaki, vb. birçok bölgesindeki aşırı yağlanmanın önüne geçilebilmektedir. Bu işlem için hekiminizle beraber tam olarak nasıl bir işlem yapılmasını istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. İşlemin şekline karar verildikten yağ alma işleminin yapılmasının 4 çeşidinden hangisinin kullanılacağına karar verilir ve tabi ki anesteziye de hekiminizle beraber karar vermelisiniz. Genel anestezi daha çok geniş ve uzun sürecek alanlar için tercih edilmelidir. Daha çok lokal anestezi altında yapılması gereken bir operasyondur. Yağ alma işleminde anestezi neden gerekli diye sorabilirsiniz. Gereklidir çünkü yağ alma işleminin uygulanacağı bölgelerinizde sinir ağları da bulunmaktadır bu da sizlerin ciddi ağrılar duyacağınız anlamına gelmektedir. Yani bu ciddi ağrıları duymamanız için yapılması şart olan bir işlemdir.

Liposuction işleminden sonra kendinizi ağır işlerden en az 3-4 hafta uzak tutmalısınız ve enfeksiyon sorunu her operasyon sonrasında yaşanma ihtimali olan bir sorun olduğunu asla unutmamalısınız ve kendinize ve operasyon bölgenizin bakımına özen göstermelisiniz.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo