Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yağ Aldırma İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dünyanın en büyük sorunu olduğu ifade edilen fazla kilolu nesillerin yetiştiği ve her 10 kişiden 6-7 sinin kilosunun normalden fazla olduğu konusu yapılan araştırmalardandır. Çağın en büyük sorunu olarak görülen ve tüm hastalıklara davetiye çıkartan fazla kilo problemleri ve bölgesel yağlanma sorunları için birçok alternatif çözüm mevcuttur. Diyet ya da sağlıklı beslenme uzun dönemde başvurulabilecek bir yöntem olmaktadır. Bunun yanında bir de spor yapılırsa uzun süre yağlanma sorunu yaşamadan yaşama imkânı bulursunuz. Aynı zamanda sağlıklı bir ömürde sizlerin olabilecektir.

Bölgesel yağlanma şikâyetiniz varsa ve ne kadar diyet yağsanız da bu bölgelerden kurutulamıyorsanız yapmanız gereken yağ aldırma işlemine başvurmak olabilir. Bu işlemle bölgesel yağlanma olan bölgelerinizin yağlı dokudan kurtarılması sağlanmaktadır. Bu işlem için anestezi gerekmektedir. daha çok lokal anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Liposuction operasyonunu sonrasında özellikle dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Ağrınız olması durumunda hekiminizin sizlere önerdiği ağrı kesiciden kullanmalısınız eğer ağrınız ağrı kesici kullanmanıza rağmen geçmiyorsa hekiminize danışmanız faydalı olacaktır. sonuç olarak operasyon sonrasında enfeksiyon kapma ihtimali en ufak operasyonda bile risk faktörüdür. Ve yoğun ağrınızın olması enfeksiyon oluşumunun işaretçisi olabilir. Ayrıca ağır iş ve egzersiz yapmaktan ve cinsel ilişkinden 3-4 hafta uzak durulması gerekmektedir. Bunun hakkında hekiminiz bilgi verecektir. Ağrıca hekiminizin önerdiği bir korseyi de kullanmanız da fayda olacaktır. Özellikle doktorunuzun önerdiği sürelerde kullanmanız karın bölgenizde oluşacak şişlik ve deformasyonların giderilmesine yardımcı olacaktır.

Bunlar dışında hekiminizin önerdiği başka bir şey olursa kesinlikle uymanız sorunsuz bir yağ aldırma operasyonu geçirmenizi sağlayacaktır. iyi bir yağ aldırma operasyonunda hekime ne kadar iş düşüyorsa sonrasında da hastaya o kadar iş düşmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo