Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma İşleminde Alternatif Yöntemler

Yağ Aldırma İşleminde Alternatif Yöntemler

Yağ aldırma; son yıllarda özellikle bayanlar tarafında fazla yağ biriktiğini düşündükleri bölgelerinin daha ince bir yapı kazanması için uygulanan bir yöntem olmuştur. Yağ aldırma işleminde amaç yağlı olan bölgedeki fazla yağların vücuttan uzaklaştırılmasını sağlamak ve o bölgenin daha gergin ve daha düzgün bir yapı kazanmasına destek olmaktır. Yağlarından kurtulmak isteyen kişiler özellikle diyet ve spor yaparak bu sorunlardan kurtulmaya çalışılar. Fakat yağ eğer deri altında tamamen kalıcılaşmış ise bu yöntemlerin uzun süre uygulanması gerekecektir. Bu da kısa sürede sonuç elde etmek isteyenler için hiç de hoş bir durum olmayacağı için çok sık yağ aldırma işlemine başvurulmaktadır. Yağ aldırma işlemi bir zayıflama yöntemi olmaktan ziyade deforme görünümlerin giderilmesi amacıyla yapılan bir operasyondur.

Yağ aldırma işlemleri son dönemler dört farklı şekilde yapılmaktadır. Birinci olarak; vakum aletleri ile yapılan yağ alma işlemlerini söylemek mümkündür. Vakum sistemi ile fazla olan yağlı bölgeden yağların çekilmesi sistemine dayanmaktadır ve bilinen en eski ve klasik yöntemdir. Güç yardımıyla yağ aldırma ikinci yöntem olarak söylenebilir. Yağların parçalanma hızının artığı emme durumundayken hareketli olan bir kanül yardımıyla yağın vücuttan uzaklaştırılması işlemidir. Üçüncü ise; ultrason desteği ile yağ aldırma işlemidir. Yağ aldırma işlemi bu işlemde ise ilk olarak ultrason cihazının yardımıyla yağların parçalanması sağlanır daha sonra ise parçalanan yağlar vakum yardımıyla çekilerek vücuttan uzaklaştırılır. Son ve dördüncü yöntem ise; lazerle yağ aldırmadır. Bu yöntemde ise yağlar lazer yardımıyla parçalanır ve daha sonra vakum yardımıyla çekilerek vücuttan tamamen uzaklaştırılır.

Yağ aldırma işleminde her dört yöntem de kabul görmüş ve uygulanır durumdadırlar. Fakat hangi yöntemin seçileceğine hekiminiz ve siz birlikte karar vermelisiniz.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo