Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma İşlemi Nelere Uygulanır

Yağ Aldırma İşlemi Nelere Uygulanır

Birçok bayan sarkan göbeğinden, gıdısından şikâyetçidir bunu sürekli dile getirmektedirler. Fakat sadece bayanlar mı şikâyetçi? Erkeklerde şikâyetçi bu durumdan sadece onlar bayanlar kadar dile getirmiyorlar. Her ne kadar dile getirmeseler de onlarda sarkan göbeklerinden ve gıdılarında kurtulmak istiyorlar. Sadece yağ aldırma işlemini yaptırarak daha sağlıklı bir vücuda kavuşabilirler.

Yağ birikimini dışarı doğru yapmış olduğu çıkıntılar vücut estetiğini bozmakta ve kişilerin ruhsal durumu üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır. Müdahalenin zor olduğu yüz ve boyun bölgelerinde lazer lipoliz yöntemi uygulandığında, parçalanan yağları dışarı alınmamakla vücut tarafından emilerek yok edilmektedir. İşlemi engelleyecek ileri derecede kalp-damar, akciğer rahtsızlığı olan hastalara ve ergenliğini tamamlamamış kişiler hariç herkese uygulanan bir yöntemdir.

Kadınlarda, kolların arka iç kısımları, kalça, basen, uyluk üst ve iç kısımları, karın ve belin yan kısımları, dizlerin iç yanları, diz üstü iç ve dış bölgeleri, gıdı bölgesi, kulakların alt ön bölgesi gibi bölgelere daha fazla yağ toplanması görülen bölgelerdir. Yağ aldırma işlemiyle bayanlardaki bu bölgelerdeki çirkin ve sakan görünüme neden olan çıkıntılar giderilmektedir.

Erkelerde, daha çok göbek bölgesi, karın, belin yan kısımları, meme bölgesinde diğer bölgelere oranla daha fazla yağ birikmesi görülür. Bazen gıdı ve ense bölgelerinde de görülen yağ birikmesi aldırma yöntemleriyle kurtulabilirler. Unutulamamalıdır ki hastanın cilt yapısına, kilosuna ve yağ birikimine göre yöntem belirlenir.

Bayanlarda ve erkeklerde uygulanan yöntem vücudun daha iyi görünmesine sarkan bölgelerin toparlanmasına neden olduğunda hem erkekler hem de bayanlar özgüveni daha yüksek bir şekilde davranmaya başlarlar. Sadece bir günde yapılan bir işlemdir. Yağ aldırma işlemi küçük kesikler ve estetik dikiş sayesinde hiç iz kalmamaktadır. İşlemlerin sonunda bölgedeki deri gevşemesi, sarkması ortadan kalkmakta ve kaliteli, sıkı bir cilt oluşumu sağlanmaktadır.

 

 

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo