Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

YAĞ ALDIRMA İŞLEMİ NEDİR?

YAĞ ALDIRMA İŞLEMİ NEDİR?

Yağ Aldırma ve Görsellik

Görsellik, kadın ve erkek birçok kişinin yaşamında çok önemli olmaktadır. Bu sebeple uygulanan bazı diyet ve egzersiz programları istenilen sonuçları almak için yeterli olamamaktadır. Bölgesel olarak yerleşmiş yağ dokularını çıkarma işlemi, yağ aldırma olarak tanımlanmaktadır. Fakat zayıflamak isteyen kişiler için, istenilen sonuçları vermeye uygun bir metot olarak görülmemektedir. Yağ aldırma işleminin uygulanmasıyla hedeflenen kilo kaybı değil, tamamen vücut şekillendirme olarak açıklanabilmektedir. Zaten kullanılmaya ilk başlandığı yıllarda, diğer vücut şekillendirme yöntemleri içinde en iyisi olarak görülmüştür.

Liposuction İşlemi Sırasında

Yağ aldırma ya da diğer adıyla liposuction prosedürünün başarılı sonuçlar verebilmesi, uygulanacak kişinin; yaş, deri elastikiyeti, genel sağlık durumu ve kilosu ile de alakalı olmaktadır. Bu aşamada derisinde sarkmalar olan kişilerin, yağ alımı sonrası sarkmaları çok daha fazla artmaktadır. Bu sebeple, deri germe operasyonunun yapılması da gerekli olabilmektedir. Yağ alma işlemini uygulayacak estetik plastik cerrah ile yapılacak ön görüşme neticesinde, kişilerin vücut planları yapılarak yağ analizleri çıkarılmaktadır. Lokal anestezi ile bölgesel uyuşturma yapılmakta ve uygulama alanı çizilerek netleştirilmektedir. Akabinde enjekte edilen karışım bir ilaçla, hem ağrı hissini azaltmak hem de yağ alımını kolaylaştırmak hedeflenmektedir. Kanül adı verilen paslanmaz çelik bir alet yardımıyla yağ hücrelerinin alınması sağlanmaktadır. Fakat uygulanılacak işlemin içeriği, kişiye özel yapılan ön çalışmayla belirlenmektedir. Bu aşama aynı zamanda liposuction fiyatlarının, net bir şekilde hesaplanmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda yağ aldırma fiyatlarının sadece kişiye özel olarak belirlenebileceği netleşmekte ve ortalama fiyatların yanıltıcı olduğunun altı çizilmektedir.

Yağ Aldırma (Liposuction) Başarısı

Yağ aldırma işlemi sırasında, yağ dokularının kalıcı olarak vücuttan dışarı çıkarılması sağlanmaktadır. Bu sebeple kişi yeniden kilo alsa bile, aynı bölgenin yağlanması mümkün olmamaktadır. Bu açıdan bakıldığında, vücut şekillendirme amaçlı uygulanan ve bazı bölgelerdeki yerleşik yağ problemi olarak görülen yağ hücrelerinin aldırılması, başarılı sonuçlar verilebilmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo