Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Yağ Aldırma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Yağ Aldırma İşlemi Süreci Ne Kadar Sürer?

Halk arasında zayıflama ameliyatı olarak bilinen liposuction ameliyatı tam olarak zayıflama ameliyatı değildir. Derinin altında oluşan fazla yağların alınarak vücuda yeniden şekil verilmesi işlemidir. Bu işlem hamilelerde ve yeni doğum yapan kişilerde yapılmamaktadır. Aynı zamanda yaşı ilerlemiş olan kişilere de yapılmamaktadır. Çünkü yaşı ilerlemiş olan kişilerin vücut derileri elastikiyet özelliğini kaybetmiştir. Diğer türlü her yaştaki insana uygulanmaktadır. Yapılan bu işlem deri altında oluşan yağların enjeksiyon yöntemi veya vakumlama yöntemi ile alınmasıdır. Yağ aldırma işlemi 1-3 saat arasında sürmektedir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Öncesinde Yapılması Gerekenler

Liposuction ameliyatı öncesi ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gereken durumlar vardır. Öncesinde yapılması gerekenlerin başında doktorlar hastanın diyet yapmasını önermektedirler. Diyet sonucunda hasta fazla yağlardan kurtulamıyorsa liposuction uygulanmaktadır. Bu yağ aldırma işlemi estetik bir operasyon olduğu için estetik cerrahına yaptırılmalıdır. Doktor ameliyat öncesinde hasta hakkında detaylı bilgiyi eksiksiz ve doğru bir şekilde edinmelidir. Aksi takdirde doktora verilen yanlış veya eksik bilgi ameliyat anında ve ameliyat sonrasında sorun yaratabilmektedir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrasında Yapılması Gerekenler

Liposuction ameliyatının en önemli kuralları ameliyat sonrasında uygulanması gereken kurallardır. İlk olarak hasta ameliyat sonrasında eğer lokal anestezi aldı ise hemen yürütülmelidir. Hasta genel anestezi aldı ise ameliyatta bir saat sonra yürütülmelidir. Bu işlem yapılmadığı takdirde hastanın emboli atması riski oluşabilmektedir. Diğer önemli kurallardan biri ise hastanın ameliyattan sonra kullanması gereken korsedir. Doktor tarafından önerilen bu korse ameliyattan sonraki bir ay banyo yapma dışında çıkarılmamalıdır. Aynı zamanda ameliyattan sonra ameliyat esnasında hastanın vücudunda oluşan dikişler doktorun dediği zamanda işin uzmanı tarafından alınmalıdır. Hasta ameliyat sonrasında fazla kilo alıp vermemeye dikkat etmelidir. Aksi takdirde ameliyatın sonuçları olumlu görülmemektedir. Hasta ameliyattan sonra düzgün bir şekilde beslenmelidir. Beslenmesine dikkat etmediği takdirde baş dönmesi gibi sonuçlar oluşabilmektedir. Hasta bu gibi durumlarla karşılaştığında bol sıvıda tüketmelidir. Ameliyattan sonra yaşam tarzına, sporuna ve beslenme alışkanlığına dikkat etmeli doktor önerdiği müddetçe bir diyetisyene görünmelidir. Eğer doktor ameliyat sonrasında fizik tedavi ve masaj önerdi ise mutlaka bu öneri dikkate alınmalıdır.

 

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo