Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma İşlemi İçin Gerekenler

Yağ Aldırma İşlemi İçin Gerekenler

Gerçekleştirilen iş ne türden bir iş olursa olsun uygun şartlar altında yapılması başarıya ulaşması için en önemli gereklilikler arasında yer alır. Örneğin kuaförlük yapmak isteyen kişinin bu işin eğitimini uzunca bir süre alması gerekir. Gerekli eğitimi aldıktan sonra uygun aletler ile ve hijyenik bir ortam sağlayarak işini yapabilir. Alınan eğitim ve gerekli aletlerin kullanılması şekil bozukluklarını önler. Hijyenik bir çalışma ortamı ise cilt bozuklukları ya da saçla ilgili hijyenik sorunları önler. Sonuçta iş doğru şekilde yapılmış olur. Saç kesimi için bile bu şartların sağlanmasının önemli olduğunu düşünürseniz estetik operasyonların neden uygun bir ortamda yapılması gerektiğini daha iyi kavrarsınız. Yağ aldırma işlemi basit ve hiçbir yan etkisi olmayan bir uygulamadır. Tabi ki uzman ve tecrübeli bir estetik cerrah tarafından, uygun malzemeler kullanılarak steril bir ortamda gerçekleştirildiğinde.

Operasyon sırasında ufak ta olsa girişi yapmak için kesi yapılacağından ortamın steril ve hijyenik olması önemlidir. Böylece enfeksiyon riski ile karşılaşmazsınız. Doğru aletlerin kullanımı da önemlidir. Çünkü hastanın durumu, hikayesi ya da alınacak yağ miktarına göre farklı teknikleri uygulamak gerekebilir. Kanül adlı özel bir alet, özel yağ emme şırıngaları, ultrasonografik cihazlar veya yağ enjeksiyon pompaları yağ aldırma ameliyatında kullanılması gereken veya kullanılabilecek aletlerdir. Son olarak bu ortamda ve uygun aletlerle çalışmak için yeterli eğitimi ve tecrübesi olan bir cerrahın uygulamayı gerçekleştirmesi gerekir. Bu şartların tamamı sağlandığında ameliyat hakkında endişelenmeniz için bir sebep kalmamış demektir.

Uygun şartlarda yapılan ameliyat hiçbir yan etkiye neden olmaz. Hasta yağ aldırma sonrası 3-4 saat içerisinde evine dönebilir. Ameliyat sonrası özel bir ilaç kullanılmasına gerek yoktur. Sadece koruyucu bir önlem olarak ve tüm operasyonlar sonrası uygulanan rutin prosedür gereği kısa bir süre doktorun vereceği antibiyotikleri almak gerekir. Dikişler 10 gün içinde alınır ve kişi normal yaşamına döner. Sadece 3-4 hafta ya da gerekirse daha uzun bir süre korse kullanması gerekecektir. Ameliyatta oluşan yara izleri ise en geç 6 ay içinde belirsiz hale gelecektir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo