Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma İşlemi Hakkında Yanlış Bilinenler ve Doğruları

Yağ Aldırma İşlemi Hakkında Yanlış Bilinenler ve Doğruları

“Liposuction” olarak da bilinen yağ aldırma işlemi çoğu kişinin yanlış bildiği gibi bir zayıflama şekli değil, yalnızca vücudun kol, bacak, karın gibi çeşitli bölgelerinde, derinin altında biriken yağın özel bir vakumlayıcı yardımıyla belirlenen ölçüde dışarı atılması yöntemidir.

Obezitede Avrupa’nın birinci sırasında yer alan ülkemizde uzun zamandan beri ünlü profesör ve doçentlerin kontrolü altında pek çok başarılı liposuction ameliyatı yapılmış ve yapılmaktadır. Diğer ameliyatlara göre daha basit olmasına karşın liposuction fiyatları oldukça yüksek ve bazı durumlara göre değişkendir. Her ne kadar yağ aldırma işlemi diğer operasyonlara göre basit olsa da ameliyat masrafını karşılayabilen herkese bu işlem uygulanmamaktadır. Yağ aldırma genel olarak diyet ve diğer zayıflama yöntemleriyle sonuca ulaşamamış bireyler için bir çözüm yolu sunmaktadır. Onun dışında çok özel ve acil olmadığı sürece söz konusu ameliyatı gerçekleştirmek hem doktorlar hem de hastalar tarafından pek tercih edilmemektedir. Yağ aldırma işlemi yine çoğu zaman bölgesel zayıflama ve karın, kol, bacak gerdirme ameliyatlarıyla karıştırılmaktadır. Sanılanın aksine üstüne basa basa dile getirmek gerekirse bu ameliyat uygulanan kişiye çeşitli bölgelerinden alınan yağ oranında kilo kaybettirmesine karşın bir diyet veya başka bir zayıflama yöntemi kapsamına girmemektedir. Bu ameliyatla hastalar sadece fazla yağlarından kurtulmakta ve başka hiçbir şekilde kilo kaybına uğramamaktadır. Ayrıca vücuttaki bir bölgeye bir kez liposuction uygulandığı takdirde o bölge bir daha yağlanma göstermez fakat bu operasyonun uygulanmadığı diğer bölgeler zamanla aşırı yağlanma gösterebilmektedir.

Türkiye’nin obezitedeki gidişatına bakıldığı zaman önümüzdeki yıllarda da birinciliği kimseye kaptırmayacağı görülmektedir. Bununla birlikte artan talep yağ aldırma fiyatları açısından hastalar için maddi bir külfet getirmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo