Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma İşlemi Hakkında Merak Edilenler

Yağ Aldırma İşlemi Hakkında Merak Edilenler

Hayatta herkesin belli bir dönemde kilolarından ya da yağlı bölgelerinde şikâyet ettiği olmuştur. İşte bu gibi durumlar sonucunda kişiler ya diyet yapmak zorunda kalmışlardır ya da spor. Ama karın bölgemizde, kalçamızda, çene altımızda, boynumuzda, bacaklarımızda vb birçok alanımızda oluşan kötü görüntülü yağlanmalar spor ile gidebileceği söylense de bunun gerçekleşmesi çok uzun zaman gerektirmektedir. Bunun yerine artık insanlar rahatsızlık hissettikleri yağlı bölgelerinden yağ aldırma işlemi ile kurtulabilmektedir.

Liposuction adı verilen ve genel de lokal anestezi altında uygulanan bir işlemdir. İşlem sinirlerin olduğu bir bölge de yapıldığından dolayı anestezi uygulanmak zorundadır. Anestezi yapılacak bölgenin genişliği ile orantılı olarak genel anestezi de uygulanabilecektir. Yağ aldırma işlemleri sonrasında hekimlerin istemleri doğrultusunda gözlemlenme süresi belirlenir genel olarak 4-8 saat arasında değişiklikler gösterecektir. Bunun yanı sıra ne kadar ufak bir işlem olarak görülse de her operasyon sonrasında gelişebilecek enfeksiyonlar bu işlem sonrasında da gerçekleşebileceği unutulmamalıdır. Bunun için özellikle operasyon bölgesi bakımına özen gösterilmelidir. Operasyon sonrasında hekiminizin önerdiği şekilde korse giymelisiniz bu korseyi yaklaşık olarak 3-4 hafta giymeniz durumunda operasyon bölgenizde şişkinlikler ve deformasyonla daha kolay düzene girecektir. Yağ aldırma işleminden sonra cinsel ilişki ve ağır egzersiz yapma işlemleri için ise hekiminizin önerileri doğrultusunda hareket etmeniz gerekmektedir. Yaklaşık olarak 3-4 hafta bu eylemlerden uzak durulması gerekmektedir. Eğer bunlara dikkat etmezseniz sorun yaşayabilirsiniz. Bu sorunlar ciddi boyutlara ulaşabilecektir. Ağrı oluşumu durumu için ise gene hekiminizin önerileri doğrultusunda ağrı kesiciler alarak ağrılarınızla baş edebileceksinizdir. Daha ileri düzeyde ağrı olması durumunda hekiminize başvurmanız gerekmektedir.

Liposuction işlemi ilgili kısa bilgiler paylaşmaya çalıştık. Umarım faydalı bilgiler paylaşmış ve düşünenlere yardımcı olabilmişimdir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo