Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

YAĞ ALDIRMA İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

YAĞ ALDIRMA İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Yağ Aldırma ve Fiziksel Görünüm

Fiziksel görünümünü ideal kabul edilecek seviyelere taşımak adına uygulanan bazı yöntemler, beklenen sonuçları veremeyerek hayal kırıklıkları yaşatabilmektedirler. Yağ aldırma işlemi bu şekilde bir yaklaşımla, kolay yoldan zayıflama düşüncesiyle uygulandığında başarılı sonuçlar vermemektedir. Uygulanan işlemin başarılı olabilmesi için, kişinin bireysel özelliklerinin (deri elastikiyeti, yaş, kilo ve genel sağlık durumu gibi) uygun olması gerekmektedir. Ek olarak yağ aldırma işlemi sonrasında uzman tarafından ciddiyetle altı çizilen korse kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu korse kullanımı sayesinde, deri sarkmaları ve ödem oluşması engellenmektedir. Sağlıklı bir beslenme planı ve egzersiz uygulamaları da en önemli destekleyiciler arasında sayılmaktadır.

Liposuction Fiyatları Hakkında Bilgiler

Liposuction olarak da ifade edilen yağ aldırma işlemi öncesinde, uzman bir estetik cerrah ile detaylı görüşme yapılması gerekmektedir. Bu görüşme sırasında kişinin uygulama için hedef grup içinde olup olmadığı belirlenmektedir. Sonrasında yapılacak kişiye özel yağ aldırma planı ile uygulama yapılmaktadır. Genellikle lokal anestezi kullanılması söz konusu olmaktadır. Fakat bazı rahatsızlıkların ve alınacak yağ miktarının çok fazla olduğu durumlarda, genel anestezi de uygulanabilmektedir. Yağ alımı işlemi sırasında daha az ağrı hissedilmesi ve yağ hücrelerinin alımını kolaylaştırması için hazırlanan karışım enjekte edilmektedir. Sonrasında açılan küçük kesilerden, kanül denilen tüpler yardımıyla yağ alımı sağlanmaktadır. Estetik dikiş atılan bu küçük alanlar kısa sürede iyileşme göstermektedirler. Ameliyattan birkaç gün sonra uzmanının da tavsiyesi ile korse kullanmaya başlayan kişiler, 4-6 hafta arasında taktıkları korseler sayesinde deri sarkmalarını önlemektedir.

Yağ Aldırma Fiyatları ve Bilgiler

Yağ aldırma fiyatları, yapılacak uygulama alanı ve kişisel özelliklerin etkisi sebebiyle farklılıklar göstermektedir. Tek bir liposuction fiyatı veren bazı merkezlerin olduğunu kimi zaman görmekteyiz. Bu sebeple yaptırılacak işlemin cerrahi bir işlem olduğunu unutmadan, güvenilir bir sağlık kuruluşu ve uzman bir estetik cerrah seçilmesi gerekmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo