Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yağ Aldırma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yağ aldırma hakkında kısa bilgiler

Toplum tarafından yağ aldırma ameliyatı olarak bilinen liposuction ameliyatı zayıflatma ameliyatı değildir. Vücutta oluşan fazla yağların enjeksiyon yöntemi veya vakumlama yöntemi ile alınarak vücudun yeniden şekillendirilmesi işlemidir. Yapılan bu işlemin yaş sınırı olmamasına rağmen yaşlılara yapılmamaktadır. Çünkü yaşı ilerleyen kişilerin vücut derileri elastikiyet özelliğini kaybetmektedir. Bunun dışında hamile ve yeni doğum yapmış kişilere uygulanmamaktadır. Yapılan bu ameliyattan önce doktorlar hastalarına diyet önermektedir. Eğer hastalar diyetle ve sporla fazla kilolarından kurtulamıyorlarsa liposuction işlemini yapmaktadırlar. Yağ aldırma hakkında bilmeniz gerekenler başlığı altında incelenecek olan en önemli şey ameliyattan sonra kullanılması gereken korsedir. Hasta ameliyattan sonra yaklaşık bir ay korse kullanmalıdır. Bu korseyi de banyo dışında çıkarmamalıdır. Aynı zamanda hastaya ameliyatta yapılan anestezi işlemine göre yürüme önerilmektedir. Bu yürüme işlemi lokal anestezi uygulandığında ameliyattan hemen sonra genel anestezi işlemi uygulandığında ise ameliyattan bir saat sonra uygulanmalıdır.

Yağ Aldırma İşleminin Başarılı Sonuçlanması İçin Hastanın Ameliyattan Sonra Yapması Gerekenler

Yağ aldırma operasyonu basit bir operasyon gibi görülse de dikkat edilmesi gereken bazı hususları mevcuttur. Bu hususlardan ilki ameliyat sonrasında fazla kilo alınıp verilmemesinin gerekliliğidir. Çünkü ameliyat sonrasında alınıp verilen fazla kilolar ameliyatın olumlu sonuçlarını engeller. Ve bu durum ameliyatın başarısız olduğunu gösterir. Hasta ameliyattan sonra düzenli bir diyet uygulamalı ve spor yapmalıdır. Ameliyattan sonra hasta dikişlerini zamanında aldırmalıdır. Doktor fizik tedavi önerdi ise mutlaka fizik tedaviye gidilmelidir. Doktor mesaj önerdi ise bu masajlar yapılmalıdır. Oluşan herhangi aksi bir durumda doktor bilgilendirilmelidir. Yukarıda da bahsedildiği gibi korse kullanımına dikkat edilmelidir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası Görülebilecek Olan Durumlar

Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da yan etkiler görülebilmektedir.  Bu etkilerin başında vücuttan fazla yağ alındığı takdirde baş dönmeleri görülebilmektedir. Kişinin bu gibi durumlarla karşılaşmaması için ameliyat sonrasında beslenmesine dikkat etmesi gerekmektedir. Bu baş dönmeleri görüldüğü takdirde vücuda bol sıvı alınmalıdır.

Eğer ameliyata giren hastanın kan değerleri düşük ise ameliyat sonrasında demir ilaçları alması önerilmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı doktor hastanın özellikleri açısından ameliyat öncesi ve sonrasında bilgilendirilmelidir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo