Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

YAĞ ALDIRMA FİYATLARI NASIL BELİRLENMEKTEDİR?

YAĞ ALDIRMA FİYATLARI NASIL BELİRLENMEKTEDİR?

Yağ Aldırma Hangi Cihazlar ile Yapılır?

Yağ aldırma, kanül adı verilen paslanmaz çelik vakum kanallarıyla, bölgesel olarak bazı alanlarda toplanmış yağ dokularının vücut dışına çıkarılması olarak tanımlanabilmektedir. Bu aşamada yağ aldırma işlemi bir zayıflama yöntemi olarak düşünülmemelidir. Çünkü liposuctioan olarak da tanımlanan bu yöntem, 1974 yılında ilk kez uygulanarak günümüze kadar geliştirilen, en başarılı vücut şekillendirme yöntemi olarak görülmektedir. Diyet ve spor gibi yaşam düzenleyici etkenlere rağmen, vücudun belirli alanlarında toplanan yağ dokularının alınması, şekil bozukluğu olarak da görülen olumsuz durumları ortadan kaldırabilmektedir. Fakat bu uygulamanın yapılabilmesi için, kişisel özelliklerin ve beklentilerin işlemle örtüşmesi gerekmektedir.

Liposuction ve Prosedürleri

Liposuction prosedürünün uygulanması ve uygulamanın hedeflenen başarıyı yakalayabilmesi için, kişinin deri elastikiyeti yanı sıra; yaş, kilo ve genel sağlık durumları da etkili olabilmektedir. Özellikle deri sarkmalarının az olması çok önemlidir. Çünkü uygulama öncesi zaten sarkık olan deri, yağ alımı sonrası iyice kendini salarak ikinci bir cerrahi müdahaleyi gerektirebilmektedir. Kişi yağ aldırma işlemine uygun ise, yapılan ön çalışma ile uygulama detayları belirtilmektedir. Bu detaylar, hedef alanın vücudun nerelerinde bulunduğu, alınacak yağ miktarı, uygulama süresi ve fiyat bilgisini de içermektedir. Yağ aldırma fiyatları, yağ miktarı ve uygulama alanı düşünülerek belirlenmektedir. Bu açıdan, fiyatların belirli rakamlar üzerinden telaffuz edilmesi yanıltıcı olmaktadır.

Liposuction Sonrası Oluşabilecek Problemler

Uygulama sonrasında genellikle ciddi sağlık sorunları yaşanmadığı halde, bu uygulamanın cerrahi bir müdahale olduğu unutulmadan karar verilmesi gerekmektedir. Aksi halde yaşanabilecek sıkıntılar, kalıcı problemlere sebep olabilmektedir. Liposuction fiyatlarının düşük olduğu merkezlerde uygulama yaptırmadan önce mutlaka güvenilirliği kontrol edilmelidir. Uygulamayı yapacak plastik estetik cerrahın daha önce yapmış olduğu uygulamalar incelenerek, detaylı bir referans taraması yapılması gerekmektedir. Doğru bir merkezde, işinde uzman bir cerrah tarafından uygulanan yağ aldırma işlemi, beklenen sonuçlara ulaşmayı sağlayabilmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo