Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

YAĞ ALDIRMA AMELİYATI YÖNTEMLERİ NELERDİR ?

YAĞ ALDIRMA AMELİYATI YÖNTEMLERİ NELERDİR ?

Yağ Aldırma Sonrası İz

Yağ aldırılacak bölgelerde yağın çekilmesi dört şekilde yapılmaktadır; kuru teknik,wet (yaş teknik),superwet teknik (çok yaş teknik) ve tümessan teknik olmak üzere 4 teknikle yapılmaktadır. Liposection genellikle tümessan ve süperwet tekniğiyle yapılmaktadır. Bu tekniklerde vücut içerisine sıvı ilaçlar verilerek ağrı ve kanama gibi durumların olmaması sağlanır. Aynı zamanda yağ hücrelerinin de daha kolay alınması sağlanmaktadır. Operasyon , yağ alınacak bölgeye yaklaşık 0,3 cm’lik bir kesi yapılmasıyla başlamaktadır. Bu kesilerle yapılan işlem sonrasında herhangi bir iz kalmamaktadır.

Anestezi ve Yağ Aldırma

Yağ aldırma ameliyatında , bir çok liposection kanalları kullanılabilmektedir genellikle bu 0,3 cm’lik olanları tercih edilmektedir. Daha genişleri de kullanılabilir fakat; daha fazla kesiye ihtiyaç duyularak kontrolsüz şekilde daha fazla yağ alınabilme riskinden dolayı, 0,3 cm tercih sebebidir. Yağ aldırma ameliyatları lokal anestezi, sedasyon anestezi ve genel anestezi  ile de gerçekleştirilebilmektedir. Operasyon küçük alanda uygulanacaksa eğer kolaylıkla lokal anestezi uygulanabilmektedir. Ya da hastaların rahatı için hiç ağrı hissetmedikleri , sonrasında da bir şey hatırlamadıkları sedasyon anestezi de tercih edilmektedir. Sedasyon anesteji sonrasında hastalar hemen ayağa kalkıp, yürüyerek evlerine gidebilmektedirler. Genel anestezideki gibi mide bulantıları ve artık etkiler olmamaktadır, böylelikle hastanede kalmayı da gerektirmiyor.

Genel Anestezi ve Liposuction

Eğer liposection’da  genel anestezi yapılıyorsa, hastalar ameliyat boyunca uyutulur , bu ameliyat haricinde başka operasyonlar da uygulanacaksa genel anestezi yapılmaktadır. Yağ aldırma ameliyatları , operasyon kapsamına göre 45 dakikadan 3 saate kadar , belki de daha uzun sürebilmektedir. Uygulanan teknik istenilen değişikliklere ve hekiminizin uygun gördüklerine bağlıdır. Doktorunuz uygun gördüğü takdirde ayakta tedavi de yapılabilmektedir. Ameliyat sonrasında ise ; uygulama yapılan alanların alttaki dokuya daha iyi yapışması için hastalara özel korseler takılmaktadır. Bu korseleri  yaklaşık 1 ay kullanmanız gerekmektedir, bir ay sonra yeni görünümünüze kavuşabilirsiniz.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo