Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma Ameliyatı ve Gerdirme Ameliyatı

Yağ Aldırma Ameliyatı ve Gerdirme Ameliyatı

Halkın büyük çoğunluğu tarafından yağ aldırma ve gerdirme ameliyatı birbirine karıştırılmaktadır. Bunun temel nedeni her iki ameliyatın da bölgesel olarak yapılmasından kaynaklanmaktadır.

Yağ aldırma ameliyatları ihtiyaç duyulduğu takdirde gerdirme işleminden önce yapılmaktadır. Bölgesel olarak vakumlanan yağdan sonra ilgili bölge veya bölgelerde sarkma görülebilmektedir. Bu gayet normal bir durum olarak karşılanmaktadır. Sonuç olarak büyük bir yağ dokusu kaybeden deri ister istemez kendini bırakır ve sarkar. Bu sarkan deriyi toplama işlemine de germe veya gerdirme operasyonu adı verilmektedir. Germe işlemi genelde liposuction uygulanan her bölgede gerçekleştirilmektedir. Eğer liposuction sonrası hastanın derisinde aşırı bir sarkma olmazsa diyet veya diğer zayıflama yöntemleriyle de bu sarkma giderilebilmektedir fakat 6-7 kilo civarı bir yağ aldırma işleminde hastanın derisinde mutlaka büyük ölçüde deformasyon ve sarkmalar meydana geleceği için gerdirme işlemine gerek duyulmaktadır. Gerdirme ameliyatları bazen yağ aldırma işlemi yapılmadan kişinin kendi iradesiyle diyet yapması sonucu verdiği kiloyla birlikte vücudundaki kısmi sarkmaları gidermek için de uygulanmaktadır. Yağ aldırma ve gerdirme ameliyatlarının arasındaki bir diğer fark da uygulama şekilleri ve iyileşme sürecidir. Yağ aldırma operasyonunda büyük çapta olmadığı sürece genelde yerel (lokal) anestezi sayesinde daha pratik ve hızlı bir uygulama yapılırken gerdirme ameliyatında bu süreç daha zor, uzun ve sancılı olabilmektedir. Öteki taraftan iyileşme süreci de gerdirme ameliyatında liposuction ameliyatına göre daha uzun sürmektedir. Ayrıca gerdirme operasyonlarının fiyatı liposuction fiyatları nazarında daha yüksektir.

Yağ aldırma fiyatları günümüzde birçok nedene göre esnek ve değişken bir şekil almış durumdadır. Bunlardan bazıları hastanın yağ alınacak bölgesinin ya da alınacak yağ miktarının fazla olması olarak sıralanmaktadır.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo