Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma Ameliyatı

Yağ Aldırma Ameliyatı

Yağ aldırma operasyonu ciddi ve uygun şekilde yapılmadığı taktirde tehlikeli sonuçları olabilen bir ameliyattır. Dolayısıyla bazı sorunlarımızı giderirken daha büyüklerine yol açabilir. Bu nedenle uygun adaylara, tecrübeli bir doktor gözetiminde ve gereken şartları sağlayan ortamlarda liposuction ameliyatı yapılması zorunluluk olarak değerlendirilebilir.

Operasyon vücudun her bölgesine uygulanabilir. Vakumla (vakum kullanarak fazla yağların alınması), lazerle (yağların lazerle parçalanıp, sonrasında emilmesi), ultrason desteğiyle ( ultrason yardımıyla yağların parçalanıp, sonrasında çekilmesi) ve güç yardımlı (yağların hızlı parçalanması için emme sırasında bir kanül kullanımı) yağ aldırma olarak başlıca 4 grupta toplanabilir. Doktor değerlendirmesi sonucu hastaya uygun liposuction yönteminin hangisi olacağına karar verilir. Ameliyatın uygulanması sınırlı bir bölge ile kalıyorsa lokal anestezi , daha geniş alanlarda uygulanması söz konusu ise genel anestezi altında operasyon gerçekleştirilir. Tek seansta birden fazla alana uygulanabilse de bu tercih edilmeyebilir. Operasyon 1-3 saat arasında sürer.

Hastalar genellikle yağ aldırma ameliyatı sonrası 3-4 saat içerisinde taburcu edilir. Tabi farklı bölgelerden ve daha fazla miktarda yağ almak gerekiyorsa hasta birkaç gün hastanede kalabilir. Ameliyat sonrası 1-2 ay kadar korse kullanılması gerekecektir. Doğru şartlarda uygulanan liposuction operasyonunun önemli bir sonucu ya da yan etkisi yoktur. En geç 1 haftalık süre içerisinde kişi normal yaşantısına dönebilir. Tabi ağır egzersizler, ağır sporlar ya da cinsel ilişki gibi fiziksel aktiviteler için 3-4 hafta beklenmesi uygun olacaktır. Ameliyat sonrası erken ayağa kalkan hastaların daha düzgün ve daha çabuk iyileştikleri bilinmektedir. Hastada çoğu zaman önemli bir ağrı şikayeti olmaz, ağız yolu ile alınan basit ağrı kesicilerle oluşan hafif ağrıları kontrol etmek mümkün olur. Ameliyat izleri birkaç ay ile 6 ay arasında değişebilen süreler içerisinde belirsiz hale gelecektir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo