Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Yağ Aldırma

Yağ Aldırma

Liposakşında amaç kilo vermek değil ,bölgesel olarak incelmek. Hangi bölgeye yapılırsa orda incelme ve ciltte sıkılaşma meydana geliyor. Ameliyatta en fazla 5-6 litre yağ alınır. Buda kişiden kişiye uygulama yapılan yerin durumuna ve sayısına göre değişiyor. Herhangi bir iz bırakan ameliyat değildir. Çok ince kranürlerle yağlar alınıyor dolayısıyla onların giriş yerlerinin bir izi olmuyor.
Ameliyatı lokal anestezi ,sedasyon anestezi ,genel anestezi altında bütün anestezi tipleriyle yapmak mümkün. Çok küçük bir bölge olmadıkça hastaların ameliyat bitiminde ayağa kalkıp yürüyebildikleri sedasyon anestezi türü tercih edilir.
Ameliyat sırasında yağları kolay alabilmek için içeriye uzun etkili lokal anestezik madde içeren ,kanamayı engelleyici ve yağları kolay alınmasını sağlayan bir takım ilaçlar verilir. Bu ilaçların etkisiyle hastalar ameliyattan sonra hiç ağrı duymaz ve yağları kansız bir şekilde temiz olarak alınmış olur. Bu sayede hastaların sonradan postoperatif dönemdeki şikayetleri en düşük seviyeye gelir. Ameliyat anından itibaren bir şişlik ödem ortaya çıkar. Bir haftadan sonra bu şişlikler azalır ,bir ay sonunda hastada ameliyat izi kalmaz ve sonucuda net bir şekilde alınmış olur.
Hastaların korse kullanması bu ameliyat için son derece önemlidir. Bol olan derinin yeniden yerine yapışabilmesi ve küçülebilmesi amacıyla korsenin kullanılması gerekmektedir.
Çok aşırı kilolu olan hastalarda hem uygun sonuç vermemesi anlamında hem derilerinde de bir fazlalık olması amacıyla hem de bölgesel bir incelme yapılması anlamında liposakşın gerçek anlamda bir bölgesel incelme yöntemidir. Özellikle yaşı genç lokalize yağı fazlalıkları olan hastalarda en iyi sonuçlar alınır. Derisi bol gevşemiş sarkmış çok kilolu ve de yaşı belli bir cilt gerginliğini bozacak kadar ilerlemiş hastalarda liposakşın önerilmez.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo