Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Vakumla Liposuction Yöntemi

Vakumla Liposuction Yöntemi

Günümüzde insan hayatının en önemli sorunlarından birisi kilo problemidir. Kilo problemi nedeniyle insanlar her geçen gün teknolojinin gelişmesiyle birlikte farklı zayıflama yöntemleri seçmektedirler. Aşırı kiloların yol açtığı sorunlar nedeniyle diyet gibi zayıflama yöntemlerini başaramayan kişiler alternatif zayıflama yöntemlerine yönelmektedirler. Bu yöntemlerden birisi de liposuction yöntemidir. Bu yöntem çok çeşide sahip olmaktadır ve bunlardan birisi de vakumla liposuction yöntemidir.

Vakumla liposuction yönteminde yağların yoğunlukta bulunduğu deri bölgesi kesilerek yapılır. Deri kesildikten sonra içine yerleştirilen tüplerin yardımı ile yağ dokuları deriden arındırılır yani vakumlanır.  Bu uygulama cerrahi bir uygulama olduğu için mutlaka anestezi işlemi uygulanmak zorundadır. Eğer yağ dokularının alındığı bölge küçük bir bölge ise lokal yani bölgesel anestezi işlemi uygulanmaktadır. Eğer yağ dokularının vakumlanacağı bölge daha geniş ise sınırlı uyuşturma ve sedasyon yöntemi uygulanılır. Vakumlama yapılacak bölgeler farklı ve geniş olduğunda ise cerrahlar genel anestezi yöntemini tercih etmek zorundadırlar.

Yağ aldırma uygulaması genellikle vücudun özel bölgelerinde ve sporla giderilemeyen yağ dokularının bulunduğu bölgelerde uygulanan bir cerrahi yöntemdir. Bu yöntem sayesinde vücudunuzda istediğiniz değişikliği yaparak görünümünüze güzellik katabilirsiniz. Tıp teknolojisi birçok insanın kilolarından şikâyet ettiği günümüz dünyasında, bu sayede en kolay ve en hızlı şekilde zayıflama imkânına sahip olabilirsiniz. Liposuction yöntemi her yaşta ve her cilde uygulanabilen bir yöntem olmaktadır. Ancak cildinizin yağı çekildikten sonra durağan bir elastikiyet varsa bu yöntemden en iyi sonucu alacaksınızdır. Yağ aldırma uygulaması yapıldıktan sonra uygulanan bölgelere elastik maddeden yapılmış sargılar sarılır ve korse giydirilir. Bu korse yağ aldırma işleminin başarılı olabilmesi için minimum 3 hafta kadar giyilmesi önerilir. Bu yöntemle 1 ay içinde vücudunuzdaki kilo azalmalarını mutlaka fark edeceksiniz.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo