Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Ultrasonik Liposuction Nasıl Yaptırabilirim?

Ultrasonik Liposuction Nasıl Yaptırabilirim?

Nasıl ultrosonik liposuction yaptırabilirim?

Günümüzün popüler sorunları arasında en çok fazla kilolardan kaynaklı meydana gelen bölgesel yağlanma yer alır. Bu yağlanma stresten, dengesiz beslenmekten, hızlı yaşam koşullarından, spor yapmamaktan, yediğimizin besinlerin kalorisini yakamamaktan kaynaklanmaktadır. Bu yaultrğlara doktorlar çözüm olarak diyetleri ve sporu önermektedir. Bu önerilerin çözüm olmadığı takdirde de yağ alma ameliyatı olan liposuction önerilmektedir. Bilinenin aksine liposuction zayıflama ameliyatı değildir.

Liposuction Nedir?

Liposuction yağ aldırma ameliyatıdır. Diyet ve sporun etkisiz kaldığı bölgesel yağlanmanın çözümüdür. Vücutta bölgesel oluşan yağlar enjeksiyon yardımı ile alınarak vücuda yeniden şekillendirme yapılır. Liposuction vücutta karın, basen, kol, yanak, bacak bölgelerine ve bunlara benzer diğer bölgelere uygulanmaktadır. Lipsuction ameliyatı genel veya lokal anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Ameliyat 1 ile 4 saat aralığında sürmektedir. Hastaya uygulanan anestezi durumuna göre emboli atmaması için hasta yürütülmelidir. Fakat ameliyattan sonraki hangi saatler içinde yürütülmesi gerektiği anestezinin durumuna göre doktor tarafından belirlenmelidir. Ameliyat sonrası korse kullanılmalıdır. Bu korse yaklaşık 3 hafta kullanılmalıdır. Ameliyat sonrasında iz ve şişlik görülmemektedir. Vücutta ödem oluşsa dahi bu ödem çabucak vücut dışına atılmaktadır.  Hastanın durumuna göre hasta ameliyattan bir hafta sonra veya hemen ertesi gün işine başlayabilmektedir. Eğer hastanın dikişleri varsa ameliyattan sonraki 5-10 gün içinde ilgili doktor tarafından alınmalıdır.

Ultrasonik Lipsuction Nedir?

Ultrasonik liposuction normal liposuctiondan farklıdır. Çünkü uygulanan yöntem farklıdır. Ultrasonik liposuctionda yağ hücrelerine ses dalgaları ile işlem yapılmaktadır. Yapılan bu işlem sinirlere ve dokulara zarar vermemektedir. Öncelikle vücutta yağlardan arındırılacak bölge belirlenir. Daha sonra ses dalgaları ile o bölgedeki yağ hücreleri parçalanır. Daha sonra parçalanan yağ hücreleri vücut dışına alınır. Alınan bu yağ hücreleri burun ve meme büyültme ameliyatlarında kullanılabilir. Bu yapılan işlemin diğer adı vaser liposuctiondrur. Bu ameliyatta normal liposuction gibi zayıflatma ameliyatı değildir. Ameliyat sonraki iyileşme döneminin kısa oluşundan ve buna benzer durumlardan dolayı insanlar tarafından çokça tercih edilmektedir. Ameliyatta kullanılan cihazın çok fazla hastanede olmamasından dolayı ve bu cihazı kullanan çok fazla doktor bulunmamasından dolayı diğer liposuctiolara oranla pahalıdır. Bunlara rağmen yaptırmak isteyen hastalar ultrasonik liposuction işlemini hastanelerde yaptırılabilir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo