Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Ultrasonik Liposuction Nasıl Yapılır?

Ultrasonik Liposuction Nasıl Yapılır?

Ultrasonik Liposuction Nasıl yapılmalıdır?

Liposuction yağ aldırma ameliyatıdır. Bu ameliyat vücudun istenilen bir bölgesinden yağ çıkarma işlemidir. Daha çok bacak, karın, gıdı, basen, kol ve benzeri bölgelerde uygulanır. Bu işlem hastane ortamında anestezi uygulaması ile yapılır. Ultrasonic liposuction ise yağ dokusuna ses dalgaları ile etki eder. Ses dalgaları yağ hücrelerine etki ederek patlamasını sağlar. Daha sonra patlayan yağ hücreleri sıvı akışkan hale gelir ve dışarı alınır. Bu yöntem emboli atma olayını en alt seviyeye indiren bir yöntemdir. Bu yöntemle sadece yağ dokusu tahrip oluyor. Sinirlere, damarlara, dokulara arar vermiyor. Bu yöntem vaser liposuction olarak da bilinmektedir. Uygulanan yöntem bir zayıflama yöntemi değildir. Vücudun belli bölgelerinden yağ alınarak vücudun şekillendirilmesi işlemidir.

Ultrasonik Liposuction Fiyatları

Liposuction ameliyatları kullanılan cihaza göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple ameliyatın fiyatları da değişmektedir. Ultrasonik Liposuction cihazı az sayıda hastanede bulunmaktadır. Bu cihazı kullanan doktor sayısı da az olduğundan dolayı bu yöntem diğer liposuction yöntemlerine göre daha pahalıdır. Fakat hastaları ameliyatın fiyatından çok ameliyatın sonuçları ilgilendirdiği için hastalar tarafından daha çok tercih edilen bir liposuction yöntemidir. Çünkü ameliyat sonrası iyileşme süresi hızlıdır. Hasta ameliyat sonrasında daha az ağrı çeker. Hastanın vücudunda daha az morluk görülür. Vücuttan alınan yağ hücreleri vücudun başka yerlerine enjekte edilebilir.

Bu tür ameliyatlarda genellikle genel anestezi tercih edilse de duruma göre lokal anestezi de yapılabilir. Ameliyat süresi hastanın ameliyat edilecek bölgelerine göre değişkenlik göstermektedir. Fakat 1-4 saat arasında sürmektedir.

Liposuction Sonrası Yapılması Gerekenler

Her ameliyatta olduğu gibi liposuction yani yağ aldırma ameliyatında da hastanın ameliyattan sonra dikkat etmesi gerekenler vardır.  Öncelikle hasta ameliyattan sonraki üç haftalık süre boyunca korse giymekle yükümlüdür. Bu korse kullanımı tedavinin bütünlüğü açısından önem teşkil etmektedir. Hasta ameliyattan sonraki gün hemen iş hayatına dönebildiği gibi bir hafta dinlenmesi gerekli de olabilir. Ameliyattan sonra şişlik ve morluk olmadan hızlı iyileşme süreci görülebilir. Hastanın vücudunda ödem meydana gelse bile hasta vücudu bu durumu çok çabuk atlatacaktır.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo