Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Ultrasonik Liposuction Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ultrasonik Liposuction Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ultrasonik Liposuction Hakkında Bilgiler

Liposuction yağ aldırma ameliyatıdır. Liposuction da vücudun belli bölgelerine genel anestezi veya lokal anestezi uygulanarak yağ alma işlemi yapılır. Kesinlikle bir zayıflama ameliyatı değildir. Sadece vücudun belli bölgelerinden yağ alınarak yeniden şekillendirme yapılır. Liposuction kullanılan cihaza göre değişkenlik gösterir. Bu değişken liposuction yöntemlerinden biride ultrasonik liposuctiondur. Ultrasonik liposuction hakkında bilmeniz gerekenler listesinin başında diğer liposcution yöntemlerinden farklı olduğu maddesi gelir. Daha sonrasında ise diğer adının vaser liposuction olduğu maddesi gelir. Uygulanan liposuction yöntemlerinden farkı ise ses dalgaları ile yağ aldırma yöntemi oluşudur.

Liposuction Nedir?

Liposuction vücudun belli bölgelerinden yağ alınması işlemidir. Yani yağ aldırma ameliyatıdır. Yağ aldırma ameliyatı denince insanın aklına zayıflama ameliyatı olduğu düşüncesi gelebilir. Fakat zayıflama ameliyatı değildir. Vücuttan yağ alınarak yağ alınan bölgenin yeniden şekillendirilmesi sağlanır. Bu yöntem vücutta karın, kol, bacak, yanak, boyun, basen ve benzeri bölgelere uygulanmaktadır. Ameliyat yapılacak bölgeye göre hastaya lokal anestezi mi yoksa genel anestezi mi uygulanacak ona karar verilir.

Bu yöntemden önce hastalar diyet ve spor gibi yöntemleri denemelidir. Denenen yöntemler yetersiz görüldüğünde liposuction ameliyatı yapılmaktadır. Liposuction ameliyatı bayanlarda daha çok karın, kalça ve uyluk bölgesine uygulanmaktadır. Erkeklerde ise karın bölgesine uygulanmaktadır. Bahsedilen bu bölgeler dışında koltuk altı sarkmaları içinde etkili bir yöntemdir. Liposuction yöntemi kişinin vücuduna göre bölgesinde değişiklik gösterir. Örneğin liposuction; armut tipli kişilerde basen bölgesine uygulanırken kişi kum saati tipinde ise sırt, basen ve göğüs bölgelerine uygulanır.  Bu ameliyatta çıkarılan yağlar burun estetiği ve meme büyüte gibi ameliyatlarda kullanılabilir. Liposution ameliyatı sonrasında ağrı görülmemektedir. Hasta vücudunda iz kalmamaktadır.

Ultrasonik Liposuction Nedir?

Ultrasonik liposuction diğer liposuction yöntemlerinden farklıdır. Çünkü bu yöntemde yağlar ses dalgaları kullanılarak etkisiz hale getirilmektedir. Yani hastanın vücudunda ultrasonik liposuction uygulanacak bölgedeki yağ hücreleri ses dalgaları yardımı ile patlatılır. Patlatılan bu yağ hücreleri vücuttan dışarı alınır. Bu işlem yapılırken sinirler, dokular zarar görmez. Bu yöntemin çok fazla tercih edilen bir yöntem olmasında yukarıda yazılan sebeplere ek olarak emboli riskini azaltması da eklenebilir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo