Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Ultrasonik Liposuction Avantajları Nelerdir?

Ultrasonik Liposuction Avantajları Nelerdir?

Ultrasonik Liposuction Avantajları

İnsanların çoğunun vücudunda bölgesel yağlanma sorunu vardır. Bu soru diyetle ve sporla çözülmeye çalışılsa da bazı durumlarda bu sorunu çözmek mümkün olamamaktadır. Bu sebeple  liposuction ameliyatları yapılmaktadır. Liposuction ameliyatı zayıflama ameliyatı değildir.  Yağ aldırma ameliyatıdır. Bu ameliyatın çeşitleri bulunmaktadır. En bilineni lazer liposuctiondur. Lazer liposuctionun diğer adı vaser liposuctiondur. Laser liposuction diğer liposucton yöntemlerinden farklıdır. Bu yağ aldırma yönteminde hastanın vücudunda yağ olan bölgeye ses dalgaları ile müdahale edilir. Müdahale edilen bölgede yağ hücreleri parçalanır. Fakat bu bölgedeki sinirlere ve dokulara zarar verilmez. Sırf bu sebeplerden ötürü günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Ücreti diğer liposuction ameliyatlarına göre fazla olsa da yukarıda bahsedilen durumlardan dolayı insanlar tarafından çokça tercih edilmektedir.

Liposuction Ve Ultrasonik Liposuction

Ultrasonik liposuctionun diğer liposuction yöntemlerinden farklı olduğunu yukarıda belirtmiştik. İlk olarak farklılığı yağ alınma tekniğindeki farktır. Çünkü ultrasonik liposuctionda ses dalgaları ile yağ hücreleri parçalanmaktadır. Ultrasonik liposuction avantajları arasında yer alan avantaj bu ameliyat yapılırken sadece yağ dokusunun tahrip olmasıdır. Ameliyat yapılan bölgede sinirlere, dokulara, damarlara zarar verilmez. Bu sayılan sebeplerden dolayı emboli atma riskini en aza indirmektedir. Ultrasonik liposuction çok fazla hastanede bulunmamaktadır. Bu sebeple ücreti diğer liposuction ameliyatlarına göre daha fazladır. Fakat tüm bunlara rağmen yukarıda sayılan avantajlarından dolayı insanlar tarafından çokça tercih edilmektedir.

Liposuction ameliyatlarının çok fazla çeşidi olduğunu daha önce belirtmiştik. Fakat bu ameliyatları tek tek yapmak yerine vücuttaki bölgeye göre bazı doktorlar tarafından kombine olarak kullanılabileceği belirtilmektedir.  Bunu tavsiye eden doktorlar hepsinin kendine özgü avantajının ve dezavantajının olduğunu belirtmektedir.

Liposuction Ameliyatları Hatırlatmaları

Bilindiği gibi liposuction yani yağ aldırma ameliyatı estetik bir ameliyattır. Bu sebeple estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Bu ameliyat öncesinde doktorun tavsiyelerine göre ameliyat yaptırılmalıdır. Ameliyattan sonra korse kullanımına dikkat edilmelidir. Korse yaklaşık 3 hafta kullanılmalıdır.  Ameliyat sonrası oluşan dikişler ameliyattan sonraki 5 veya 10 gün içerisinde alınmalıdır. Hasta ameliyatın durumuna göre hemen ertesi gün veya bir hafta sonra iş yaşamına geri dönebilmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo