Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Soğuk Lipoliz Yöntemi ile Daha Sağlıklı Sonuçlar

Soğuk Lipoliz Yöntemi ile Daha Sağlıklı Sonuçlar

Modern hayatın getirdiği en önemli sorunlardan birisi de aşırı kilo alımı yani obezitedir. Masa başında uzun süreler çalışma durumu, strese veya hayat düzensizliğine bağlı olarak gelişen yeme, içme ve uyku düzensizliği gibi sorunlar kilo alımını arttırmaktadır. Ayrıca kişinin belli bir yaşa ulaşmasından sonra, belli bölgelerinde oluşan fazla kiloları atması metabolizma yavaşlığı nedeniyle oldukça zordur. Bu konuda hastalara yardımcı olan ise yağ aldırma işlemleridir.

Modern tıp ve kozmetik alanında sağlanan gelişmeler ile yağ aldırma tekniklerinde de birçok gelişme sağlanmış ve yağ aldırma fiyatları eskisine oranla çok daha makul seviyelere inmiştir. Modern tekniklerden, günümüzde en çok tercih edilenlerden biri ise soğuk lipoliz yöntemidir.

Soğuk lipoliz diğer bütün tekniklere oranla daha doğal bir yöntem ile yağ dokuları üzerinde işlem yaptığı için çok daha zararsızdır. İnatçı yağ dokularının bulunduğu; karın, basen, kalça, diz, sırt gibi bölgelerde önce ısının yükseltilip sonra ani şoklama ile yağ hücrelerinin ölmesine neden olacak şekilde uygulanır. Ani ısınma ve soğumanın vücut üzerinde hasara yol açmaması için, bu uygulamalar özel pedler aracılığıyla uygulanır. Tek bir seans ile gözle görülür bir gelişme gözlenen soğuk lipoliz yöntemi programa uygun olarak uygulandığında oldukça etkili ve kalıcı sonuçlar doğurmaktadır.

Klasik liposuction uygulamasına oranla, tıpkı lazer lipo uygulamalarında olduğu gibi, işlem sırasında uygulama yapılan bölgenin gerilmesini ve genç bir görünüm kazanmasını sağlar. Ancak yukarıda belirtildiği gibi uygulama maddesi olarak çok daha doğal bir yöntem kullanıldığı için daha sağlıklıdır.

Liposuction fiyatları konusunda, geleneksel liposuction işlemlerine göre daha uygundur. Zira geleneksel liposuction uygulamalarında, daha sonra deri üzerinde germe, düzeltme gibi operasyonlar yapılabilirken, soğuk lopliz uygulamasında bu tür ekstra müdahalelere gerek kalmaz. Lazer lipoliz yöntemi ile ağrı, şişlik gibi istenmeyen durumlar meydana gelmez ve hasta, işlemin hemen sonrasında dahi yürüyerek evine gidebilir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo