Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Op. Dr. Hüseyin Kandulu Ultrasonic Liposuction / Maksimum Sağlık

Op. Dr. Hüseyin Kandulu Ultrasonic Liposuction / Maksimum Sağlık

Nesibe Erdoğmuş: Ultrasonic Liposuction yeni bir yöntem. Peki normal Liposuction’a ne üstünlüğü var?

Hüseyin Kandulu: Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor. Ultrasonic enerji ile yağları parçaladığınız zaman yağları vücuttan uzaklaştırmanız ve vücuda şekil vermeniz daha kolay. Sağladığı en büyük avantaj vücuda 3 boyutlu olarak şekil verebilmek. Bu sistemde operasyon tek seansta biten yağ fazlalığının olduğu bölgede kesin sonuç veren bir yöntem. Tekrarı gerekmeyen gereksede tekrarlanabilen bir yöntem. Küçük deliklerden vücuda girilerek yağların eritildiği, istenilen seviyede yağları eritebildiğiniz, damar, sinir, kas gibi dokulara zarar vermediğiniz daha sonrada yağı vücuttan uzaklaştırarak vücuda şekil verebildiğiniz bir yöntem. Ağrı, ödem gibi durumlar Ultrasonic Liposuction ile minimalize ediliyor. Ultrasonic Liposuction bize bayanlarda Mid Def, erkeklerde ise Hi Def operasyonlarını yapmamızda kolaylık sağlıyor. Daha önceleri bunları yapmanız pek mümkün olmuyordu. Hiç spor salonuna gitmemiş bir kişiyi karın, kol kas ve adelelerine kavuşturmak mümkün. Bayanlarda beli inceltmek, kalçalara kavis vermek, yuvarlak şekle sokmak, kol ve karına hat verebilmek bu yöntemle mümkün. Mid Def ve Hi Def operasyonları sporla ilgilenmiş, ideal kilo ve vücut yapısına sahip kişilerde uygulanabilir. Biz her zaman söylüyoruz. Liposuction hangi yöntemle yapılırsa yapılsın amaç şekil vermektir. Zayıflatmak değildir. Ultrasonic Liposuction’da iyileşme dönemi kısa, korse kullanımı kısa, bölgesel uygulandığı zaman genel anestezi uygulamadan uygulayabiliyoruz.

Nesibe Erdoğmuş: Şunu söylemem gerekir ki operasyonu yaptırmış biri olarak, operasyon sonrası üç gün sonra ekrana döndüm. Yani korkulacak bir durum yok.

Hüseyin Kandulu: Bu noktada hangi vücuda nasıl bir uygulama yapacağınızı bilmeniz gerekmekte. Bu yöntemle vücuttan 8-9 litre gibi yağ uzaklaştırdığınızda hastanın biraz yorgunluk hissetmesi çok doğal. O enerjiyi toparlaması için 2-3 gün istirahat etmesi doğal. Bu süre vücutta yapacağınız çalışma ve bölge sayısı ile çok ilgili. Bu yöntem gıdı, meme kenarları, kol, sırt, bacak içleri ve bacak dışları, bel, diz ve alt bacaklar. Bunları aynı anda yapmanız mümkün. Tüm hepsini aynı anda olduğunuz zaman istirahat etmeniz çok normal. Bazı hastalar ise sadece bir bölgeden şikayetçi. Bu tip durumlarda çok konforlu bir yöntem. Ağrısı sızısı olmayan bir yöntem. Ben hastalarıma operasyon sonrası reçeteyi yazarken yanına notta yazıyorum. Ağrınız olmasa bile bu ilaçları kullanın şeklinde. Bu ilaçlarla ağrı ve sızı olmuyor. Alınmadığı takdirde ise ufak ağrı ve sızılar olabilir. Ultrasonic Liposuction’un bir diğer avantajı vücudu güzel sıkılaştırıyor. Operasyonu uyguladığım bir doktor arkadaşım çok memnun kaldığı için esnetme gerdirme yaparken çok rahat hissettiği için memnun kaldığını söyledi. Tam sonuç ise 3-6 ay da ortaya çıkıyor. Ödemin gerilemesinden sonra sonuç iyi bir şekilde çıkıyor. Hasta operasyon sonrası rahatlığı hissedebiliyor.

Nesibe Erdoğmuş: Hocam mesela sadece karında bir fazlalık var. Sadece fazlalığı almak yeterli mi? Yoksa germe de yapılmalı mı?

Hüseyin Kandulu: Bu yöntemin en önemli faydası diğer operasyonlar ile kombine edebilmeniz. Dolayısı ile hastayı muayene etmek ve hastaya göre hareket etmek en önemli şey. Böyle bir durum söz konusu ise bu yöntemle karın germe ameliyatını kombine edebilirsiniz. Karın germe ameliyatı da iz dışında ağrılı bir ameliyat değildir. Zaten şuan estetik cerrahi müdehaleleri arasında şu yöntem ağrılı, şu yöntem zor diyebileceğimiz bir yöntem yok. Ameliyatlar teknolojinin devreye girmesi ile ve tekniklerin gelişmesi ile çok konforlu hale geldi. Bizim de en büyük arzumuz hastayı en kısa sürede güncel yaşantısına döndürmek. Ayrıca yüzün altın oranı olduğu gibi vücudunda bu oranları mevcut. Bir bayanın vücudu nasıl olmalı? Hangi bölgede hangi kıvrım olmalı? Kaburga kemiğinin bittiği yer ile leğen kemiğinin olduğu yer bizim belimiz. Biz bu bölgedeki yağı en fazla şekilde uzaklaştırmak zorundayız. Çünkü o bölgede bir girintinin olması gerekli.Erkeklerin en çok sıkıntısının olduğu meme bölgesinden bahsetmek istiyorum. Erkek memesi aşağı ve dışarı bakar. Üst taraf biraz şişiktir. Dolayısı ile meme başının altında yağ olmamalı. Dolayısı ile bu teknikler bilinir ve uygulanırsa hem iyi sonuç alıyorsunuz hem de sportif bir görüntü elde ediliyor. Bayanlarda da bu hatları kişinin de vücudu uygunsa net olarak ortaya çıkartabiliyoruz.

Peki karın germe ile nasıl kombine ediliyor?

Kişide hem deri fazlalığı var hem de bu hatları istiyor. Fazla deriyi çıkartmadan o hattı nereye koyacağınızı siz bilemezsiniz. Önce bir inceltme ve gerdirme yapıp vücut oturduktan sonra ikinci seansta tüm hatları ortaya çıkartabiliyoruz.

Nesibe Erdoğmuş: Sizin bir hastanızdan neler yaşadığını dinleyelim mi hocam?

Hüseyin Kandulu: Tabiki.

Hasta: Benim buradaki operasyonum çok güzel geçti. Tam oniki kilo yağ alındı. Önce çok korkmuştum ancak operasyondan sonra hiç bir acı hissetmedim. Sadece ameliyattan sonra iki gün bir zorluğu var. Yağları aldıktan sonra bir problem yok ama bir de karın germe olunca sadece iki gün bir esneme zorluğu çektim. Onun dışında hiç bir zorluk çekmedim. Ameliyat olalı bir yıl oldu ve çok memnunum. Son 5 aydır herkes çok kilo verdiğimi söylüyor. Ama ben hiç kilo vermedim. Beni gören herkes incecik olmuşsun diyor. Herkese tavsiye ediyorum. Böyle bir şey varsa neden kullanmayalım. Operasyon öncesi 12 kilo fazlalık dizlere biniyordu. Şimdi o kadar rahatım ki herkese tavsiye ediyorum.

Hüseyin Kandulu: Hastamıza karın germe ameliyatı ile birlikte yaptık. Gördüğünüz gibi sonuç gayet iyi. Göbek deliğinde herhangi bir kaybolma yok. Bu operasyon ile hastamızın rahatsız olduğu o görüntü yok oldu.

Nesibe Erdoğmuş: Hastanızı gördük hocam. Şimdi bunu gören diğer hastalar bende de böyle olacak mı diye düşünüyor.

Hüseyin Kandulu: Eğer vücut uygunsa bu ameliyat herkeste olabilir. Böyle şikayeti olan kişiler uzmana danışmalı. Aşırı obez olmayan birçok insanda bu sonuca ulaşmak mümkün. Bunun vücut şekillendirmede bir diğer kombinasyonu olan bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Bunu genç bayanlar daha çok tercih ediyorlar. Vücudu şekillendirmenin yanında alınan yağlar göğüslere, kalçaya enjekte edilebiliyor. Erkekte de aynı durum söz konusu. Örneğin kol kaslarını daha belirgin göstermek için alınan yağları kol kaslarının içerisine enjekte edebiliyoruz. Bu ameliyat çifte kazanç. buradaki amaç 3 boyutlu görüntüyü oluşturmak. Kadınlarda da daha dolgun bir meme gibi görüntüyü ihtiyaç varsa yapabiliyoruz. Kalçalarda yuvarlak hatları oluşturabilmek için bunları kullanabiliyoruz. Bu alınan yağlar vücudun her bölgesine enjekte edilebildiğin gibi birkaç işlemden geçtikten sonra yüze de kullanılması mümkün. Artık hastalarda bilinçlendi. Bize müracaat ederken kendi yağımdan yüzümü gençleştirmek istiyorum şeklinde geliyorlar. Başarılı bir uygulama olduğu için şiddetle tavsiye ediyorum. Biliyorsunuz ki yağ dokunun içerisinde kök hücre var. Kök hücre iyileştirici bir özelliğe sahip. Biz bununla sadece hacim vermiş olmuyoruz. Bu sayede kişinin yaşlanmasını durdurmaya yardım ediyoruz. Dolayısı ile yağ diyip geçmeyelim. Çok iyi sonuçları olan yüz gençleştirmede faydalı olan bir yapı.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo