Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Modern Zamanların Güzellik Uygulaması; Liposuction

Modern Zamanların Güzellik Uygulaması; Liposuction

Günümüzde obezite, insanların en başta gelen sağlık sıkıntılarından birisidir. Modern hayatın getirdiği birçok problemden dolayı oluşan fazla kilo problemi, ilerleyen yaşlar ile birlikte başka birçok rahatsızlığa yol açabilmekte ve yavaşlayan metabolizma nedeniyle fazla yağlar vücuttan gittikçe zor atılmaktadır.

Liposuction uygulaması, temel olarak vücuda sokulan ve paslanma riski içermeyen çelik aparatlar vasıtasıyla belirli bölgelerden fazla yağların çekilmesi ve atılması işlemidir. Gelişen birçok tekniğin aksine, klasik liposuction, cerrahi bir operasyondur.

Yağ aldırma işlemleri arasında en eski ve en çok bilinen yöntem olan liposuction, temel olarak 3 teknik kullanmaktadır. Tümesan teknik ile bol miktarda anestezik madde uygulanarak işlem yapılır. Bunun yanında ıslak teknik ve aşırı ıslak teknik yöntemleri de uygulanmaktadır.

Liposuction fiyatları, birçok faktöre göre değişkenlik gösterebilmektedir. Uygulamanın yapılacağı şehirde oturup oturmadığınız, operasyonu geçireceğiniz hastane ve uygulamayı yapacak doktor, operasyonun hangi bölgelerde uygulanacağı ve hangi miktarda yağ çıkarılacağı gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Bu operasyonlar, estetik kapsamlı işlemlere girdiği için, çok nadir örnekleri dışında sigorta kapsamına alınmamaktadır. Yani hasta bu operasyon ücretini kendi cebinden karşılamak zorundadır.

Vücut yapınıza, operasyonun büyüklüğüne ve diğer faktörlere göre doktorunuz tarafından uygun görülebilecek liposuction işlemi, öncesi ve sonrasında ciddi derecede araştırma ve dikkat gerektiren bir uygulamadır.

Operasyon öncesinde, doktorunuz tarafında kapsamlı bir muayene altına alınıp risk taşıyıp taşımadığınız anlaşılmalıdır. Çok fazla risk barındırmasa dahi, liposuction uygulamaları, şeker hastalığı gibi yaraların geç kapandığı hastalıklarda daha uzun iyileşme süresine neden olmaktadır. Ayrıca operasyon sırasında ve sonrasında hijyen eksikliğine bağlı olarak, hastaların operasyon bölgelerinde enfeksiyon kapma olasılıkları da vardır.

Operasyon sonrasında, derinin eski ve sıkı görünümüne tekrar kavuşması için operasyon bölgesi üzerinde bazı ek işlemler uygulanabilir ve destek malzemeleri ile derinin gerginleşmesine yardımcı olunabilir (korse gibi aparatların kullanımı) Spor ve tekrar kilo alımına karşı uygulanacak yöntemler ile operasyonun kalıcılığının sağlanması çok önemlidir.

Geniş ve kapsamlı bir uygulama alanına sahip liposuction için, doktorunuzla yapacağınız görüşmeler sonucunda yağ aldırma fiyatları üzerine kafanızda bir fiyat belirleyebilir ve operasyonu geçirebilirsiniz.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo