Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Liposuction Zayıflamak İçin Alternatif mi ?

Liposuction Zayıflamak İçin Alternatif mi ?

Liposuction, vakumlu bir pompaya bağlı özel tasarlanmış kanüller aracılığıyla vücudun çeşitli bölgelerinden yağ emme tekniğidir. Liposuction en sık yapılan estetik ameliyatlarının üst sıralarında yer almaktadır. Liposuctionun bu denli yaygınlaşmasının sebebi hasta memnuniyetinin yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.

Liposuction uygulamasında önemli olan, yağ aldıracak kişinin durumudur. Liposuction için uygun kişiler genelde kadınlardır. Çünkü kadınlarda hormonsal etkilerden dolayı her ne kadar diyet ve spor yapılırsa yapılsın eritilmesi mümkün olmayan alanlar olabilmektedir. Fazlalık bulunan alanlardan kurtulmak için de liposuction uygulaması tercih edilmektedir. Bu uygulama yalnızca estetik bir görünüm kazanmak için yapılan uygulamadır. Buradan da anlaşılacağı gibi liposuction kesinlikle kilo vermek amacıyla yapılmamaktadır.  Bu uygulama sonucunda her hangi bir kilo kaybı yaşanmamakta yalnızca bölgesel olarak bir incelme meydana gelmektedir. Liposuction yöntemi bir zayıflama yöntemi olarak algılanmaması gerekmektedir.  Liposuctionun bu durumda algılanması, bu uygulama sırasında daha fazla yağ alınması gerektiğini düşündürmektedir. Ancak yağ aldırma işleminde fazla yağ alınması bir çok riski beraberinde getireceği için uygulanamamaktadır.

Yağ aldırma yöntemi bir zayıflama yöntemi değildir. Zayıflamak için diyet ve spor yöntemleri uygulanmalı ve daha sonra inceltilmesi mümkün olmayan yağlanmış bölgelerde liposuction uygulanabilir. Liposuction, diyet ile kilo vermeye devam eden kişilerde çok küçük bir kilo farkıyla vücut şekillenmesine yardımcı olmaktadır. Vücudumuzun belli bölgelerinde biriken yağlar diyet ve spor ile yok olmadığında bu yöntem tercih edilmektedir. Kalın kollar, büyük koltuk altları, bel çevresi, sütyen çevresinde biriken yağlar, genellikle erkeklerde meydana gelen meme ve karın bölgesindeki yağlanmalar liposuction uygulamasıyla yok edilebilir. Ancak kesinlikle bir zayıflama yöntemi olarak görülmemelidir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo