Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

LİPOSUCTİON (YAĞ ALDIRMA)

LİPOSUCTİON (YAĞ ALDIRMA)

Kiloların Hızlı Alınıp Verilmesi ve Liposuction

Hızla kilo alınması sonucunda vücudun belli bölgelerinde yerleşmeye başlayan yağ tabakaları oluşmaktadır. Kilo alınan yerleri bazen spor yaparak bazen de rejim ile yok etmek için çaba içine girilmektedir. Bunun sonucunda ise vücutta orantısız bir durum meydan gelir. Tam o anda yağ aldırma olarak bilinen Liposuction yöntemi devreye girmektedir. Bu yöntem sayesinde vücudun belli bölgelerinde meydana gelen yağlanma sorunları çözülmektedir. Liposuction’ın ne anlama geldiğinden bahsetmek gerekir isek, bölgede oluşan yağların negatif basınç altında aspire edilmek sureti ile yok edilmesidir. Liposuction estetik cerrahide en çok tatbik edilen cerrahi operasyonlardan biri olarak göze çarpmaktadır. Kilo sorunları için uygulanan liposuction kadın veya erkek fark etmeksizin her iki cinse de uygulanabilmektedir.

Fazla Birikmiş Yağlar ve Liposuction

Yağ aldırma ya da diğer ismi ile Liposuction yönteminde çok fazla yağ birikmiş olan yerlere fındık büyüklüğünde kesikler açılarak ve bu kesiklerden kanül denilen yalnızca bu cerrahi işlem için geliştirilen borular sayesinde içeri girilmek suretiyle o kısımda bulunan yağlar çekilmektedir. Bu yöntemin uygulanma süresi yaklaşık olarak uygulanan bölgedeki yağ miktarına göre 1 ila 3 saat arasında farklılık göstermektedir. En önemli hususlardan birisi de kesin olarak yağ aldırma işleminde 5 lt den fazla yağ alınmamaktadır. Bu yöntemde asıl hedeflenen nokta vücudun bir orantıya sahip olmasını sağlamaktan geçmektedir. Liposuction fiyatları yağ miktarına ve cerrahi işlem yapılacak olan vücudun durumuna göre belirlenmektedir. Yağ aldırma fiyatları, yaklaşık olarak üç bin ile on bin Türk Lirası civarında olmaktadır.

Liposuction ve Zayıflama

Liposuction, zayıflama yöntemi, fazla kilolardan kurtulma yöntemi asla değildir. Bu sebeple de 10 kilo fazlalığım bulunmakta diyerek, bedenden 10 kilo yağ alın deme şansına sahip değilsiniz. Yağ aldırma yönteminin asıl amaç, bölgesel yağlanmalardaki fazla yağın alınarak vücudu daha orantılı bir görünüşe sahip olunmasını sağlamaktır.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo