Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Liposuction

Liposuction

Dünyanın En Çok Bilinen Yağ Aldırma Yöntemi Liposuction

Dünyada hızlı yağ aldırma yöntemlerinin en başında gelen Liposuction Ultrasonografik ses dalgalarını kullanarak yağların parçalanmasını ve erimesini sağlayan önemli bir buluştur. Vücut üzerinde 3 boyutlu incelme sağlayan teknolojinin en son yeniliklerinin tümünü bünyesinde barındırarak tüm dünyada sınırsız tercih edilen yağ aldırma ameliyatı olmaktadır.

Vaser lipo sayesinde hastaların kilo vermek için çabalama çileleri bitmekte ve kolayca istediklerinden daha da ince bir bedene sahip olabilmekteler.

Yavaş Metabolizma ve Liposuction

Bazı kişiler doğuştan yavaş çalışan bir metabolizmaya sahip olabilmekteler. Bu kişilerin aile geçmişinde kilo almalarına yatkın aile bireyleri varsa kilo alımı kaçınılmaz olmaktadır. Bu kişiler ne kadar çabalarsa çabalasın kilo vermek yerine sürekli kilo alabilmektedir. Hal böyle olunca imdada yağ aldırma seçeneklerinden birisi gelmektedir. Bunun için eğer doktorun engel görmemesi halinde hastaların en çok tercih ettikleri dünyada teknolojinin en son örneği olan vaser liposuction gelmektedir. Bu yöntem Ultrasonografik ses dalgalarının yağ hücrelerini parçalayarak eritmesi yöntemidir. Dünyada tüm ülkelerde en çok tercih edilen zayıflama metotlarının başında gelmektedir. Hastalar ameliyat sonrasında birkaç gün sonra yaşamsal aktivitelerini sorunsuzca yerine getirmeye başlamaktadır. Diğer yağ aldırma uygulamalarının aksine bu yöntem daha az morluk, şişlik ve ödem oluşturduğundan hastaların ilk tercih nedenlerinden olmaktadır.

Liposuction ve Yağ

Kilo alımı bilindiği gibi vücut içerisindeki yağların birikmesi ve depolanmasıyla oluşmaktadır. Bu birikimler zamanla katlanarak artmakta ve önlem alınmazsa aşırı kilolara kadar ulaşmaktadır. Hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenmenin sonucunda insan vücudunun genişlemesi ve büyümesi insanın kendi vücuduna yapacağı en büyük kötülük olmaktadır. Bu nedenle sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı beslenmek vücut sağlığı için çok önemlidir. Sağlıklı olmak ve sağlığını koruyabilmek insanların ortak olarak yapması gereken önemli bir kuralı oluşturmaktadır.

 

 

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo