Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Liposuction

Liposuction

Aşırı Kilo ve Liposuction

Aşırı kilo alanların zaman geçtikçe birikmiş kilolarını vermek uzun uğraşlar gerektiren zorlu bir süreçtir. Bazen bu süreçte kilo vermek ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Çağımızın zayıflama konusunda teknolojik alanda gelişmesi ile zayıflamak isteyenler için umut ışığı olmuş olan vaser lipo ortaya çıkmıştır. Bu sayede birçok kilo vermek isteyen kilolarından bir saatlik ameliyatla kurtulmuştur.

Ultrosgrafik Ses Dalgaları ve Liposuction

Ultrasonografik ses dalgalarının yağ hücrelerine temasıyla yağ hücreleri parçalanarak erimeye başlamaktadır. Eriyen yağlar vücut içerisinden kanallar sayesinde çekilerek alınmaktadır. Alınan yağlar daha sonrasında vücut için dolgu malzemesi olarak isteğe bağlı olarak kullanılabilmektedir.

Yağ Aldırma Liposuction

Yağ aldırma sonrasında vücut içerisinde işlevler aynen sürdürülebilmektedir. Bu nedenle yağ aldırıldıktan sonra sarkma ve benzeri deformasyon olmamaktadır. Hastaların diğer yağ aldırma yöntemleri arasından seçtikleri vaser liposuction sonrasında morarma ve ödem çok az olduğundan birkaç gün içerisinde normal yaşamlarına devam edebilmekteler. Çağın en son yeniliği olan bu yöntem dünyada tüm ülkeler tarafından en çok tercih edilen zayıflama ameliyatı olmuştur. Ülkemizde de en çok tercih edilen yağ aldırma yöntemi ses dalgalarıyla yapılan yağların eritilerek vücuttan alınması işlevidir.

Hangi Yaşta Liposuction Uygulanır?

Bir yaştan sonra kilo vermek imkânsız olmaktadır. Kişi psikolojik olarak kendini şişman işe yaramaz gördüğünden nasıl olsa veremiyorum diyerek daha çok yemek yemeye yönlendirdiğinden kilo artışı olmaktadır. Hastalar bir süre sonra kımıldayamaz hale gelebilmektedir. Bu durumda olan kilolu kişiler için devrim niteliğinde olan yağ aldırma yöntemi sonrasında vücut 3 boyutlu olarak incelme ve toparlanma sağlamakta ve hastaya adeta yeniden doğmuş gibi hayata kavuşturmaktadır.
Vaser liposuction ile yaklaşık 1 saat süren ameliyatlar sonrasında yeni bir hayata başlayan hastalar bu yöntemin ortaya çıkmasından sonra hayata yeniden sarılarak fazla yağlarından kurtularak yeni bir başlangıca adım atmaktadır.

 

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo