Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Liposuction Sonrasında Yaşanan Sorunlar

Liposuction Sonrasında Yaşanan Sorunlar

1980′ lerin başında ismini duymaya başladığımız liposuction, diyet ve egzersizle kaybolmayan yağ oluşumlarının operasyonla yok edilmesi tekniğidir. Müdahale sonrası, anestezinin türüne bağlı olarak basınç hissi, çekilme, bazen gerilme hissedilebilmekte, ancak ağrı duyulmamaktadır.

 

Yağ aldırma işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli durumu, yağ aldırılan bölgenin gerginliği ve baskı yapılması oluşturmaktadır. Özellikle erkeklerde karın ve göğüs bölgelerine uygulanan liposuction sonrasında hastanın sorunsuz iyileşmesi için yapması gereken şeyler kişiyi zorlayacak niteliktedir. Kişi , öne eğik bir şekilde oturmaması gerekmektedir. Dik bir şekilde oturması ve düz bir yatakta yatması gerekmektedir. Baskı oluşturması açısından da yaklaşık bir ay kadar devamlı korse kullanması gerekmektedir. Her ne kadar liposuction yöntemiyle estetik ve istenilen bir vücuda kavuşmak kolay gibi görünse de ameliyat sonrasında yapılması ve dikkat edilmesi gereken uygulamalar kişiyi zorlamaktadır.Ameliyattan sonraki ikinci ve dördüncü günlerde pansumanların yapılması gerekmektedir. Yedinci ve onuncu günde kalıcı dikişlerin alınması gerekmektedir.  Üstelik korse çıkarıldığında bile vücut tam anlamıyla iyileşmiş sayılmamaktadır. Vücutta morluklar devam etmektedir. Ameliyat sonrasında daha kalın bir görüntü meydana gelmektedir. Çünkü ameliyattan dolayı vücutta şişlikler meydana gelmektedir. Bu gibi sorunların iyileşmesi zaman almakta ve kişinin dilediği vücuda ulaşması bir takım zorlukları atlattıktan sonra meydana gelmektedir. Yine ameliyat sonrasında eğer ki bir sporcu iseniz ya da sporla uğraşıyorsanız bu etkinliklere bir süre ara vermek zorunda kalınmaktadır. Üstelik seyahat engeli de ortaya çıkmakta , uçak seyahati üç saati geçmeyen uçuşlar şeklinde planlanması gerekmektedir. Aksi takdirde sağlık sorunlarıyla karşılaşılmaktadır.

 

Estetik günümüzde artık vazgeçilmez bir hal almaya başlamıştır. İnsanlar dış görünüşlerine fazlaca ilgi göstermeye başlamışlar , bunun içinde çeşitli zorluklara katlanmak zorunda kalmaktadırlar. Liposuction ameliyatından sonra da bir çok zorluk meydana gelmektedir. Ancak artık insanların estetik bir görünüme sahip olma isteği bu zorlukların önüne geçmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo