Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

LİPOSUCTION SONRASI

LİPOSUCTION SONRASI

Liposuction Sonrası Olabilecekler

Vücudunda rahatsız olacağı düzeyde yağ fazlalığı olan kişilerin, liposuction yani yağ aldırma operasyonu düşünüyorsa ilk olarak bir plastik cerrah ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Liposuction da en son teknoloji vaser lipo olarak öne çıkmaktadır.

 

Liposuction ve Kilo

Kişinin boyuna göre kilosu yüzde yirmi gibi bir fazlalığa sahipse ve elastik bir cilde sahipse, bunun yanında uyguladığı egzersiz ve diyet programlarına rağmen fazla kilolarından kurtulamıyorsa, bu tip kişiler vaser liposuction için son derece idealdir ve sonuç oldukça başarılı olmaktadır. Fakat yağ aldırmak için uzmana başvuranların çoğunluğu ileri derecede kilolu olup, bu tip hastalarda özellikle yaş ve cilt elastikiyeti operasyon sonucunun başarısı için belirli bir kriter olmaktadır. Ciltteki elastikiyet az ise hasta çok kilolu ve sarkmaları çok ise liposuction le beraber karın germe, basen germe gibi ameliyatlar önerilmektedir. Fakat kalp ve akciğer hastaları, dolaşım bozukluğu olan hastalar, yağ alınacak bölgelerden yakın zamanda ameliyat geçirenler için liposuction komplikasyon riski taşımaktadır.

 

Liposuction ve Fazlası

Yağ aldırma, liposuction operasyonunun süresi, vücuttan alınacak olan yağların miktarı ve kapladığı alana bağlı olarak bir ile beş saat arasında olup, lokal veya genel anestezi ile yapılabilmekte ve aynı gün veya ertesi gün taburcu olunmaktadır. Ameliyat sonrasında ilk birkaç gün hafif ağrı ve yağ alınan bölgelerde kısa süreli hafif bir uyuşukluk olmaktadır. Bazı kişilerde ameliyat yerlerinde biraz morluk veya şişlik görülebilmekte ancak birkaç hafta sonra kaybolmaktadır. Operasyon sonrasında yapılacak yürüyüşler şikayetlerin hızlı bir şekilde bitmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle ileri yaşlardaki kişilerde deri esnekliğinin fazlaca kaybolduğu durumlarda sarkmalar oluşabildiğinden ikinci bir liposuction işlemi gerekebilmektedir. Uzmanlar tarafından operasyondan sonra üç dört hafta süre ile özel korse kullanılması önerilmektedir. İlk bir aydan sonra vücuttaki değişim tamamen fark edilmekte ancak vücut şeklinin tam anlamıyla oturması altı ay gibi bir zaman almaktadır.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo