Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

LİPOSUCTİON PROSEDÜRÜ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

LİPOSUCTİON PROSEDÜRÜ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Leposuction ile Zayıflamak

Zayıflamak için kolay bir yöntem olarak görüldüğünde ciddi bir hayalkırıklığı yaratabilecek liposuction prosedürü;  bir zayıflama şekli değil, vücut şekillendirme yöntemidir. Bu açıdan düşünüldüğünde, depolanmış zorlu yağ dokularının dışarı çıkartılmasında oldukça işlevsel bir yöntem olarak görülmektedir. Aldırılan yağ dokuları, tekrar kilo alınsa da aynı bölgelerde depolanmamaktadır. Fakat bunun için kişinin özel olarak çaba harcaması da gerekmektedir. Bu çaba, düzenli ve sağlıklı bir beslenme düzeni ve haftada en az 3 gün, minimum 30 dakikalık egzersizler ile açıklanabilmektedir. Bu şekilde yağ aldırma süreci sonrasında kişilerin, hem vücut şekilleri hem de beden sağlıkları korunmuş olmaktadır.

Plastik Estetik Cerrah ve Liposuction

Plastik estetik cerrah ile yapılan detaylı görüşmeler sonucunda, liposuction prosedürüne uygun olup olunmadığı belirlenmektedir. Bu sebeple ön hazırlık olarak da tanımlanabilen bu süreç içinde, kişiler operasyondan beklentilerini tüm detaylarıyla uzmanlarına anlatabilmektedirler. Aynı şekilde cerrah da operasyonun tüm ayrıntılarını kişiye anlatarak, sorumlulukları kabul ettiğine dair bir yazı imzalamasını isteyebilmektedir. Hangi yöntemle yağ alımı yapılacağının, sürenin ne olacağının ve bu bağlamda çıkacak net fiyat bilgisinin de belirlenmesi sağlanmaktadır.  Çünkü liposuction fiyatları tüm bu etmenlerin etkisiyle belirlenmektedir.

Yağ Aldırma Prosedürü ve Fiyatları

Liposuction prosedürü yağ alımı çok fazla olduğu bazı durumlarda genel anestezi, daha küçük bölgelerden alım yapılacağında ise lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Akabinde çizilerek uygulama alanı ya da alanları netleştirilmektedir. Acının az duyulması ve yağ alımının kolaylaştırılması için bir ilaç karışımı enjekte edilmekte ve kanül adı verilen vakum tüplerle yağ alımı işlemi uygulanmaktadır. Yapılacak işlemin cerrahi bir müdahale olduğu kesinlikle unutulmayarak, yağ aldırma fiyatları arasındaki farklılıklardan ziyade yapılacak işlemin kalitesinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Aksi halde, uygulama sonrası ciddi sağlık sorunları oluşabilmekte ve ortaya çıkan problemlerin bazıları kalıcı hasarlar bırakabilmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo