Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Liposuction Operasyonu Hakkında

Liposuction Operasyonu Hakkında

Liposuction ve Bölgesel Yağlar

Liposuction,  vücudun herhangi bir bölgesinde, birikmiş yağ tabakalarının çekme yöntemi ile azaltılması işlemidir. Estetiğin bozulmasına sebep olan fazla yağların yok edilmesi, vücudun şekillenmesini ve toplanmasını sağlamaktadır. Liposuction operasyonu, ameliyat koşulları uygun olan hastalarda bir seferde ortalama 7,5-8 kilo yağ alınması mümkündür. Yaygın görüşün aksine yağ aldırma operasyonu bir zayıflama şekli değil; sadece diyetle erimeyen yağların yok edilmesidir. Diyet yapılır, kilo verilir ve en son sarkmayla beraber yağlı bölgeler erimez. Yağ aldırma bu noktada kişiye estetik açıdan büyük bir fayda sağlamaktadır. Liposuction operasyonu yapılan hastada tekrar yağ oluşumu engellenmiş olur.

Liposuction Ameliyatının Uygulandığı Bölgeler

Liposuction ameliyatı işlemleri en çok şu bölgelerde uygulanmaktadır: Karın ve bel çevresi, karın, diz içleri ve kol memedir. Liposuction operasyonu hastaya bölgesel uyuşturma ile uygulanmaktadır.  Yağ birikintilerinin olduğu yerler hastanın göreceği şekilde belirlenir.  Liposuction operasyonunda birikmiş yağların parçalanması ve cerrahî müdahale sonrası oluşan ağrıların en aza indirmesi için adrenalinli özel bir karışım enjekte edilir.

Yağ Aldırma İşleminden Hemen Sonra

Operasyondan yaklaşık 6 saat sonra hafif ağrılar ve morluklar görülür. Ağrı sorunu basit ağrı kesicilerle çok rahat giderilebilir. Operasyon bölgesindeki morlukların tamamen yok olması ise yaklaşık 5 haftayı bulacaktır.  Yağ aldırma operasyonu sonrası 3-4. gün bandajlar açıldığında hastaya ameliyata özel tasarlanmış korse giymesi önerilir. Korse yaklaşık 5 hafta süre kullanılır. Yağ aldırma operasyonu sonrası şişlikler en geç 5-6 ay içerisinde iz kalmayacak şekilde yok olur. Yağlı bölgelerde meydana gelen incelme 3. aydan itibaren belirgin şekilde fark edilmektedir. Hastanın operasyondan sonra dikkat etmesi gereken nokta, ağır hareketler ve güneşten kaçınması gerektiğidir. Yapılan işlemlerin kapsamı ve niteliği doğrultusunda yağ aldırma fiyatları değişmektedir. Liposuction fiyatları için bir tutar söylemek doğru olmayacaktır. Her ameliyat yapılan bölgenin büyüklüğü farklıdır.

 

 

 

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo